Na infografice zaprezentowanych zostało tylko pięć dyscyplin, na które najchętniej chodzili widzowie. Pierwsza lokata, co nie dziwi, przypadła piłce nożnej. Futboliści grali jednak na największych arenach, dlatego to, że akurat najwięcej biletów sprzedano na ich zmagania, nie może dziwić.

Drugie miejsce w zestawieniu to już mecze piłkarzy ręcznych, które rozgrywane były w zbudowanej tylko na czas igrzysk Future Arenie. Trzecia, jeśli chodzi o popularność, była siatkówka plażowa, czyli sport niezwykle popularny w Kraju Kawy. Czwarta lokata przypadła koszykarzom, a piąta... gimnastykom, którzy wyprzedzili między innymi lekkoatletów i siatkarzy!Najwięcej kibiców obejrzało zmagania sportowców na stadionach 13 sierpnia. Wtedy na wszystkich arenach w Rio de Janeiro zameldowało się dokładnie 562 032 widzów. Najmniej oglądających (173 838) było, co nie dziwi, ostatniego dnia igrzysk, bowiem wtedy rozgrywanych było już tylko kilka ostatnich dyscyplin, w tym mecze o medale w sportach zespołowych.

Ciekawe jest również zestawienie... najlepiej sprzedawanych produktów obrandowanych logiem igrzysk. W tym wypadku pierwsze miejsce przypadło oficjalnej maskotce zawodów - Viniciusowi. Kupujący chętnie sięgali także po czapeczkę z emblematem "Rio 2016", a także kolejno: klapki-japonki, szklankę i koszulkę z pięcioma olimpijskimi kółkami.