Bujak wygrała kolarski wyścig Grand Prix de Plouay

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) wygrała w północno-zachodniej Francji kolarski wyścig jednoetapowy Grand Prix de Plouay. Czwarte miejsce na trasie długości 121,5 km zajęła Katarzyna Niewiadoma (RBW Raboliv Womencyclingteam).

To była szesnasta i przedostatnia runda UCI World Tour kobiet.

Urodzona w Landwarowie na Litwie Bujak przejechała trasę ze średnią prędkością 37,867 km/h. Po finiszu z niewielkiej grupy wyprzedziła Włoszkę Elenę Cecchini i Kanadyjkę Joelle Numainville. Ten sam czas miała czwarta na mecie Niewiadoma, podobnie jak 11. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

Piąte miejsce zajęła w sobotę Amerykanka Megan Guarnier (Boels-Dolmans Cycling Team), która jest pewna zwycięstwa w końcowej klasyfikacji UCI World Tour.

Bujak potwierdziła wysoką formę. Kilka dni wcześniej zajęła trzecie miejsce w zakończonym w Guebwiller wyścigu La Route de France.