Dwie bramki Milika! Napoli po gorącym meczu pokonało Milan

Arkadiusz Milik pierwszy raz w Serie A wystąpił w pierwszym składzie i od razu skradł serca kibiców ze Stadio San Paolo. Polak zdobył dwie bramki, a jego Napoli pokonało 4:2 AC Milan.

Kiedy pojawiły się składy oczy polskich kibiców, a szczególnie Adama Nawałki skoncentrowały się na meczu Napoli – Milan. Milik zagrał od początku! Pierwsze minuty nie były jednak dla Polaka łatwe. To Milan lepiej zaczął to spotkanie i napastnik nie miał zbyt wielu kontaktów z piłką. Wszystko zmieniło się w 18. minucie. Aktywny Dries Mertens trafił jedynie w słupek, ale w odpowiednim miejscu stał Milik i dobił strzał Belga.

W 33. minucie kolejną szansę miał Mertens, a rzut rożny po tej akcji wywalczył reprezentant Polski. Jose Callejon podszedł do narożnika boiska i precyzyjnie dośrodkował na głowę Milika. Ten wygrał pojedynek w powietrzu z Jurajem Kucką i drugi raz pokonał Gianluigo Donnarummę.

Tuż po przebudził się Milan za sprawą gola M'Baye Nianga. Ten mecz zaczął się wymykać Napoli z rąk. Chwilę później na trybuny został odesłany Maurizio Sarri, a w 55. minucie… mieliśmy remis! Suso znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym i kapitalnym uderzeniem pokonał Pepe Reinę.

W 72. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. To właśnie po jego rajdzie Mertens dograł do Callejona, który ponownie wyprowadził na prowadzenie Napoli. W końcówce zawodnikom Milanu puściły nerwy. Najpierw czerwoną kartkę otrzymał Kucka, a później drugą żółtą kartkę dostał Niang. Osłabiony Milan stracił jeszcze czwartą bramkę. Piłkę po uderzeniu Callejona z bramki ręką wybijał… stoper - Alessio Romagnoli za co otrzymał żółtą kartkę.

Napoli - AC Milan 4:2 (2:0)

Bramki: Milik 18, 33, Callejon 74, 90+4 - Niang 51, Suso 55.

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol (89 Chriches), Koulibaly, Ghoulam - Allan (72 Zieliński), Jorginho, Hamsik - Callejon, Milik, Mertens (77 Insigne).

AC Milan: Donnarumma - Abate (80 Calabria), Gomez, Romagnoli, De Sciglio - Kucka, Montolivo, Bonaventura - Suso (86 Lapadula), Bacca (80 Sosa), Niang.

Żółte kartki: Koulibaly, Hysaj, Jorginho, Albiol, Zieliński - Niang, Gomez, Suso, Kucka, Romagnoli.

Czerwone kartki: Kucka, Niang.