Aubameyang goni Lewandowskiego. Zwycięstwo rywala Legii w Bundeslidze

Borussia Dortmund wygrała w spotkaniu pierwszej kolejki Bundesligi z 1.FSV Mainz 2:1. Rywal warszawskiej Legii w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów wygrał dzięki bramkom Pierre-Emericka Aubameyanga.

Piłkarze Borussii Dortmund otworzyli sezon starciem z 1.FSV Mainz. Wicemistrzowie Niemiec  pokonali szósty zespół poprzedniego sezonu 2:1. Wynik otworzył w 17. minucie Pierre-Emerick Aubameyang. Gospodarze egzekwowali rzut rożny, piłkę dostał Andre Schuerrle, który dograł ją na dalszy słupek. Tam znakomicie odnalazł się gaboński napastnik, który uprzedził obrońców i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Aubameyang mógł zdobyć bramkę kilkadziesiąt sekund wcześniej, ale Jonas Loessl popisał się kapitalną interwencją po strzale z okolicy dziesiątego metra. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, ale również piłkarze Mainz potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką Romana Burki.

W drugiej części gry tempo spotkania nieco spadło, drużyna z Dortmundu miała przewagę. W 76. minucie na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, który zastąpił Feliksa Passlacka. W 89. minucie Karim Onisiwo sfaulował w polu karnym Schuerrle, a jedenastkę na bramkę zamienił Aubameyang. Pewni zwycięstwa gospodarze wyraźnie zdekoncentrowali się po tym trafieniu, wynikiem czego był gol kontaktowy Yoshinori Muto strzelony w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Było już jednak zbyt późno na to, by piłkarze Mainz zdołali odrobić straty.

Borussia Dortmund będzie pierwszym rywalem warszawskiej Legii w Lidze Mistrzów. Obie ekipy zmierzą się 14 września (godzina 20:45) w Warszawie oraz 22 listopada w Dortmundzie.

W spotkaniu FC Augsburg - VfL Wolfsburg całe spotkanie w roli bocznego obrońcy zagrał Jakub Błaszczykowski. Wilki odniosły wyjazdowe zwycięstwo, bramki zdobyli  w 35. minucie Daniel Didavi oraz Ricardo Rodriguez w końcówce meczu z rzutu wolnego.

Niespodziewaną porażkę ponieśli piłkarze Schalke 04, którzy ulegli Eintrachtowi Frankfurt 0:1. Zwycięskiego gola strzelił w 13. minucie Alexander Meier, który po przerwie mógł jeszcze podwyższyć rezultat, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

1. kolejka Bundesligi:

piątek:
Bayern Monachium - Werder Brema 6:0 (Xabi Alonso 9, Robert Lewandowski 13, 46, 77-karny, Philipp Lahm 66, Franck Ribery 73)

sobota:
Borussia Dortmund - FSV Mainz 2:1 (Pierre-Emerick Aubameyang 17, 89-karny - Yoshinori Muto 90+2).
Eintracht Frankfurt - Schalke Gelsenkirchen 1:0 (Alexander Meier 13)
FC Koeln - SV Darmstadt 2:0 (Marcel Risse 11, Anthony Modeste 60)
FC Augsburg - VfL Wolfsburg 0:2
(Daniel Didavi 35, Ricardo Rodriguez 89)
Hamburger SV - FC Ingolstadt 1:1