1 liga: Popis lidera z Suwałk, szlagier dla Zagłębia

Piłkarze Wigier Suwałki nie zwalniają tempa w pierwszej lidze. W niedzielnym meczu 6. kolejki pokonali u siebie beniaminka Stal Mielec aż 6:0 (2:0) i nad drugim zespołem w tabeli mają już cztery punkty przewagi.

W Suwałkach dwie bramki dla gospodarzy zdobył Damian Kądzior (obie po przerwie), a po jednej Mateusz Radecki, Miłosz Kozak, Kamil Adamek i Jakub Bartkowski.

W sześciu dotychczasowych meczach Wigry zanotowały pięć zwycięstw i tylko jeden remis - 12 sierpnia na wyjeździe 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Stal pozostaje bez wygranej w sezonie; w tabeli spadła na przedostatnią pozycję (4 pkt).

Trzy pozostałe niedzielne spotkania zakończyły się remisami. W meczu Chojniczanki z Wisłą Puławy było 3:3 (dwie bramki dla gospodarzy doświadczonego Sylwestra Patejuka). Chrobry Głogów zremisował z Miedzią Legnica 1:1, podobnie jak Drutex Bytovia Bytów z GKS Tychy.

Spotkania Chojniczanki u siebie to niemal gwarancja festiwalu strzeleckiego. Np. w drugiej kolejce ekipa z Chojnic pokonała Stomil Olsztyn 5:4.

Ciekawie było w sobotnich meczach 6. kolejki. Piłkarze dotychczasowego wicelidera Podbeskidzia przegrali na wyjeździe ze Stomilem 0:1. To druga z rzędu porażka "Górali", spadkowiczów z ekstraklasy, i ponownie 0:1. Tym razem stracili bramkę w ostatniej minucie po strzale Arkadiusza Czarneckiego.

Dzięki zwycięstwu Stomil, który przystąpił do rozgrywek z trzema ujemnymi punktami, awansował na siódme miejsce (8 pkt). Podbeskidzie spadło z drugiego na czwarte (10 pkt).

Nowym wiceliderem jest Zagłębie. Sosnowiczanie wygrali u siebie z Górnikiem Zabrze 2:1, choć do 75. minuty przegrywali po bramce Hiszpana Igora Angulo. Kwadrans przed końcem wyrównał Arkadiusz Najemski, a sześć minut później doświadczony Sebastian Dudek pewnie wykorzystał rzut karny, ustalając wynik spotkania.

Zabrzanie, występujący w poprzednim sezonie w ekstraklasie, doznali czwartej porażki w sezonie, a drugiej z rzędu. 14-krotny mistrz Polski po sześciu kolejkach ma zaledwie cztery punkty i zajmuje 15. miejsce.

Na trzecią pozycję awansowała Sandecja Nowy Sącz (11 pkt), która wygrała w Kluczborku z MKS 2:1.