Radwańska wygrała turniej w New Haven!

Tenis
Radwańska wygrała turniej w New Haven!
fot. PAP

Agnieszka Radwańska wygrała turniej tenisowy WTA Tour na kortach twardych w amerykańskim New Haven (pula nagród 761 tys. dol.). W finale Polka, najwyżej rozstawiona w imprezie, wygrała z Ukrainką Jeliną Switoliną (nr 10.) 6:1, 7:6 (7-3).

27-letnia Radwańska po raz szósty startowała w amerykańskim New Haven, ale nigdy wcześniej nie dotarła nawet do półfinału. To 19. w karierze triumf Polki w imprezie tego cyklu. W tym roku po raz drugi cieszyła się z takiego sukcesu. Na początku stycznia triumfowała w Shenzhen.

 

Sobotni pojedynek, zakończony tuż przed północą polskiego czasu, trwał godzinę i 36 minut. Pierwszego seta Radwańska wygrała gładko, ale drugi był znacznie bardziej zacięty.

 

Rozpoczął się od prowadzenia Ukrainki 2:0. Polka wyrównała na 2:2, ale później obie zawodniczki dość często przegrywały gemy przy swoich podaniach. Przy stanie 5:6 i 15:40 Radwańska obroniła dwie piłki setowe, a następnie doprowadziła do remisu w partii. O jej wyniku musiał zdecydować tie-break. W nim od stanu 1-2 Polka zdobyła pięć punktów z rzędu. Ostatecznie zwyciężyła 7-3.

 

To był trzeci pojedynek Radwańskiej ze Switoliną, za każdym razem górą była Polka. Za zwycięstwo w New Haven, gdzie nie straciła seta, otrzyma 130,3 tys. dolarów oraz 470 punktów do rankingu WTA. Turniej był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym US Open.

 

Wynik finału:

 

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Jelina Switolina (Ukraina, 10) 6:1, 7:6 (7-3).

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie