Trener Usyka: Oleksandr zdominuje Głowackiego i znokautuje go

Sporty walki
Trener Usyka: Oleksandr zdominuje Głowackiego i znokautuje go
fot. Polsat Sport

Trener Oleksandra Usyka (9-0, 9 KO) James Ali Bashir nie ma wątpliwości i zapowiada, że jego podopieczny 17 września zdecydowanie zwycięży z Krzysztofem Głowackim (26-0, 16 KO) i zdobędzie tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej.

- Trenujemy tak ciężko jak tylko się da, ponieważ doskonale wiemy, jak doskonały musi być to występ, żeby pokonać Głowackiego. Usyk walczy na obcym terenie z zawodnikiem Ala Haymona, więc w Polsce wszystko będzie przeciwko nam. On musi być w wielkiej formie na ten pojedynek i będzie - przekonuje Amerykanin.

Bashir jest trenerem Usyka od początku zawodowej kariery. Jak zapowiada, podczas przygotowań do walki z Głowackim nie zamierza wprowadzać w treningach swojego podopiecznego wielu zmian.

- Moim zdaniem to będzie jednostronna walka. Usyk wygra wszystkie rundy, on zdominuje Głowackiego i znokautuje go. Nie umniejszam w ten sposób Głowackiemu, bo to bardzo dobry pięściarz, ale Usyk tak będzie wyglądał na tle wszystkich w wadze junior ciężkiej - mówi Bashir.

Usyk rozpoczął w Karpatach ostatni etap przygotowań do walki z Głowackim. Polski mistrz federacji WBO do pojedynku przygotowuje się obecnie w rodzinnym Wałczu.

RK, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie