UFC: Oktagonowy zabijaka pierwszym rywalem Polaka!

Sporty walki
UFC: Oktagonowy zabijaka pierwszym rywalem Polaka!
fot. youtube.com
Diego Sanchez

Marcin Held (22-4, 4 KO, 12 SUB), który we wtorek podpisał kontrakt z największą organizacją mieszanych sztuk walki - UFC poznał swojego pierwszego rywala. Podczas listopadowej gali w Mexico City Polak zmierzy się ze znanym z twardego charakteru i świetnej stójki Diego Sanchezem (26-9, 6 KO, 9 SUB). - Jestem pewny, że to będzie świetna walka - napisał Held na Twitterze.

Losy Helda w UFC potoczyły się bardzo szybko, bo dopiero kilkanaście godzin temu podpisał on kontrakt z największą organizacją świata. W wywiadzie przeprowadzonym przez Macieja Turskiego, który ukazał się na naszym portalu we wtorkowy wieczór, Held podkreślał, że chciałby walczyć już w listopadzie.

- Zabiegamy o galę listopadową. W tym miesiącu są aż trzy gale i tylko jedna z nich w Europie. Chyba jednak wolałbym wystąpić w Stanach Zjednoczonych, bo tam toczyłem wszystkie ostatnie walki i jestem już przyzwyczajony do zmiany czasu. Tam czułbym się po prostu najbardziej komfortowo - mówił polski wojownik.

Okazuje się jednak, że Helda czeka pojedynek w stolicy Meksyku - Mexico City. Polak wystąpi na gali UFC The Ultimate Fighter Latin America 3 Finale w Meksyku, która odbędzie się już 5 listopada. Walką wieczoru podczas tej gali będzie starcie Rafaela Dos Anjosa z Tonym Fergusonem w wadze lekkiej.

Tymczasem Held od razu zostanie wrzucony na głęboką wodę i w swoim debiucie zmierzy się z Diego "The Nightmare" Sanchezem. Amerykański zawodnik nie ma może na koncie wielkich sukcesów w amerykańskiej organizacji, ale każdy fan UFC zna jego charakter do walki i pamięta jego bój z Gilbertem Melendezem, który został uznany za pojedynek roku. Sanchez nawet w Polsce dorobił się swojej marki, na jego cześć powstał utwór jednego z polskich raperów!

 


Czekamy więc z niecierpliwością na listopadową walkę Polaka, który spodziewa się świetnego pojedynku!

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie