Raiola zarobił tego lata więcej niż Ronaldo przez rok

Piłka nożna
Raiola zarobił tego lata więcej niż Ronaldo przez rok
fot. PAP

W tym roku agent piłkarski Mino Raiola miał bardzo owocne lato. Największym sukcesem była sprzedaż Paula Pogby do Manchesteru United, co ustanowiło nowy transferowy rekord. Okazuje się, że aktywne na rynku transferowym lato zapewniło Raioli większe zarobki niż te jakie w ciągu roku w Realu Madryt osiągnął Cristiano Ronaldo.

Za umieszczenie Paula Pogby w Manchesterze Raiola zainkasował zawrotną sumę 20 milionów euro. Poza Francuzem na Old Trafford dostarczył jeszcze Zlatana Ibrahimovicia i Henrikha Mkhitaryana.

 

Łącznie agent sportowy na swoich letnich transferach zarobił 30 milionów euro, natomiast uznawany za najlepszego, albo jednego z najlepszych piłkarzy świata Ronaldo za rok gry w Realu - według gazety "AS" - otrzymał 21 milionów.

 

Zanim jednak Raiola stał się jednym z najpopularniejszych i najlepiej opłacanych agentów pracował w rodzinnej pizzerii, teraz natomiast mieszka w posiadłości, która niegdyś należała do Ala Capone.

 

Poza wymienionymi zawodnikami Raiola pod swoimi skrzydłami ma takich graczy jak Mario Balotelli, Balaise Matuidi, czy Romelu Lukaku. Współpracuje również z polskim piłkarzem, Bartoszem Salamonem.

 

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze