Ukrainiec zawstydził Zlatana! Efektowny "skorpion" na boiskach II ligi ukraińskiej (WIDEO)

Piłka nożna
Ukrainiec zawstydził Zlatana! Efektowny "skorpion" na boiskach II ligi ukraińskiej (WIDEO)
fot.youtube

Ukraiński napastnik, Dmytro Ulyanov zawstydził specjalistę od spektakularnych goli Zlatana Ibrahimovicia. 22-latek popisał się kapitalnym uderzeniem, które określane jest "skorpionem". Dzięki takiemu trafieniu mógł przez chwilę poczuć się niczym szwedzki gwiazdor Manchesteru United.

Ulyanov, który na co dzień występuje w II-ligowym Awanhardzie Kramatorsk wykazał się niezwykłą fantazją, sprawnością fizyczną oraz odwagą. Bramki zdobywane przez "Ibrę" chociażby piętą czy przewrotką nie raz wprawiały kibiców w osłupienie. Jednak kapitalne gole są strzelane na wielu stadionach świata. Tym razem takie trafienie obejrzeli fani futbolu w Kramatorsku, czyli w mieście, w którym jeszcze do niedawna każdego dnia mieszkańcy byli narażeni na niebezpieczeństwo.

Kramatorsk znajduje się we wschodniej Ukrainie w obwodzie donieckim. Przed rokiem miasto obchodziło pierwszą rocznicę wyzwolenia z rąk prorosyjskich separatystów. Jeszcze do niedawna takie wydarzenia, jak mecz piłki nożnej nie było możliwe do zrealizowania. Częściej niż śledzenie boiskowych poczynań miejscowych piłkarzy, tubylcy musieli uważać na spadające bomby.

Teraz kibice Awanhardu mogli podziwiać trafienie Ulyanova "skorpionem". Ostatecznie gospodarze pokonali Ternopil 2:0. Tym samym Ulyanov i spółka odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach II ligi ukraińskiej. Nastąpiło to dopiero w szóstej serii gier.

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze