Wybory UEFA: Francja popiera Ceferina

Piłka nożna
Wybory UEFA: Francja popiera Ceferina
fot. PAP/EPA

Francuska federacja potwierdziła, że w wyborach prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA), który zastąpi Michela Platiniego, będzie popierała Słoweńca Aleksandra Ceferina.

Zdaniem francuskich działaczy szef słoweńskiego związku jest gwarantem jedności i solidarności wszystkich członków, a jego program działania jest kontynuacją polityki UEFA prowadzonej przez Platiniego.

Kandydatami na stanowisko prezydenta UEFA, obok Słoweńca, są Holender Michael van Praag oraz Hiszpan Angel Maria Villar. Wybory odbędą się 14 września podczas zjazdu w Atenach. W głosowaniu wezmą udział przedstawiciele 55 federacji narodowych. Nowy szef będzie kierował UEFA do początku 2019 roku, gdy wygaśnie kadencja Platiniego.

Były reprezentant Francji razem z szefem FIFA Szwajcarem Josephem Blatterem zostali w październiku 2015 roku zawieszeni przez Komisję Etyczną FIFA w związku z podejrzanym przelewem dwóch milionów franków szwajcarskich na konto Platiniego. Uznano to za konflikt interesów i początkowo nałożono na niego ośmioletnią dyskwalifikację, ale po postępowaniu odwoławczym skrócono ją o połowę.

SA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie