US Open: Kubot awansował do drugiej rundy debla

Rozstawieni z "12" Łukasz Kubot i austriacki tenisista Alexander Peya pokonali reprezentantów gospodarzy Nicolasa Meistera i Erika Quigleya 7:6 (7-5), 6:1 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open na kortach twardych w Nowym Jorku.

W pierwszej partii Kubot i Peya musieli odrabiać straty - przegrywali 1:4. Później obronili pięć piłek setowych. Kolejna odsłona przebiegała pod ich dyktando.

Spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem spowodowanym deszczem. W połowie drugiego seta zostało przerwane z tego samego powodu na ponad dwie godziny.

Kolejnymi rywalami polsko-austriackiego duetu będą Francuz Stephane Robert i Dudi Sela z Izraela lub Leander Paes z Indii i Niemiec Andre Begemann.

Kubot zgłosił się także do miksta.

Wynik meczu I rundy gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Alexander Peya (Polska, Austria, 12) - Nicolas Meister, Erik Quigley (USA) 7:6 (7-5), 6:1.