US Open: Tomic ukarany finansowo za obrażenie kibica

Tenis
US Open: Tomic ukarany finansowo za obrażenie kibica
fot. PAP

Australijski tenisista Bernard Tomic musi zapłacić 10 tysięcy dolarów grzywny za to, że podczas przegranego przez niego meczu I rundy wielkoszlemowego US Open wygłosił wulgarny komentarz pod adresem jednego z kibiców. Zawodnik zapewniał, że został sprowokowany.

Rozstawiony z "17" Tomic przegrał na otwarcie z Damirem Dzumhurem z Bośni i Herzegowiny. Obraźliwy komentarz z ust Australijczyka zarejestrowały kamery. Zawodnik przeprosił po meczu za to.

 

"Ten człowiek zdecydowanie mnie prowokował przez dłuższy czas. Mimo wszystko przepraszam osoby, które stały obok i mogły to słyszeć" - zaznaczył.

 

W ciągu pierwszych trzech dni turnieju zanotowano 15 wykroczeń dyscyplinarnych. Kary finansowe nałożone za nie wynoszą łącznie ponad 35 tys. USD. Po trzy tysiące mają zapłacić Włoch Fabio Fognini i Amerykanin Steve Johnson. Na pierwszego nałożono grzywnę za niesportowe zachowanie - podczas wtorkowego spotkania z Rosjaninem Tejmurazem Gabaszwilim najpierw dostał ostrzeżenie od sędziego stołkowego, gdy w złości uderzyć mocno piłkę. Następnie został ukarany startą punktu, gdy zabrał arbitrowi liniowemu okulary przeciwsłoneczne. Po wygranym przez niego meczu Włoch w rozmowie z rodzimymi dziennikarzami narzekał na nowojorski turniej.

 

"Mają swoje własne reguły, Amerykanie są inni w każdy możliwy sposób. Z wszystkich Wielkich Szlemów ten jest według mnie najgorszy z wielu powodów" - podsumował zawodnik z Italii, mąż Flavii Pennetty, która triumfowała w Nowym Jorku w poprzednim sezonie.

 

Johnson został ukarany za zniszczenie rakiety.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze