El. MŚ 2018: Dania zgodnie z planem pokonała Armenię (WIDEO)

Reprezentacja Danii udanie rozpoczęła eliminacje mistrzostw świata 2018. Na początek pokonała Armenię 1:0. Wynik mógł być bardziej okazały, jednak gospodarze nie wykorzystali nawet rzutu karnego! Dania i Armenia rywalizują w "polskiej" grupie E.

Dania i Armenia wpadły na siebie w trzecich eliminacjach z rzędu. Ich cztery ostatnie mecze to dwa zwycięstwa Duńczyków, jeden remis i jedna wygrana Ormian.

Podopieczni Age Hareide mieli ułatwione zadanie, ponieważ w ekipie gości zabrakło kontuzjowanego Henricha Mychitariana. W tej sytuacji już od pierwszych minut wypracowali sobie dużą przewagę, którą w 17. minucie na gola zamienił Christian Eriksen. Pomocnik Tottenham Hotspur pokonał bramkarza ładnym strzałem zza pola karnego, finalizując koronkową akcję swojej drużyny.

Przewaga gospodarzy rosła z każdą minutą. Wystarczy wspomnieć, że po pierwszej połowie mieli siedemdziesiąt procent posiadania piłki.

W drugich 45 minutach obraz gry się nie zmienił. W 71. minucie Howhannes Hambardzumjan sfaulował Viktora Fischera i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Eriksen, ale Arsen Beglarjan obronił jego uderzenie!

Dania - Armenia 1:0 (1:0)

Bramka: Christian Eriksen 17

Dania: Frederik Rønnow - Simon Kjær, Andreas Christensen, Jannik Vestergaard - Peter Ankersen, Pierre Højbjerg (81. Thomas Delaney), William Kvist, Christian Eriksen, Riza Durmisi - Viktor Fischer, Nicolai Jørgensen (66. Yussuf Poulsen)

Armenia: Arsen Beglarjan - Howhannes Hambardzumjan, Warazdat Harojan, Hrajr Mkojan, Gaël Andonian, Geworg Howhannisjan - Araz Özbiliz (41. Geworg Ghazarjan), Artak Edigarjan, Gor Malakjan (77. Dawit Manojan), Gegham Kadimjan - Dawit Arszakjan (70. Marcos Pizzelli)

Żółte kartki: Ghazarjan, Andonian