El. MŚ 2018: Szczęśliwy remis Islandii na Ukrainie. Przestrzelony karny Konoplianki

Ukraina zremisowała z Islandią 1:1 w starciu dwóch uczestników Euro 2016. Ukraińcy przegrywali od 5. minuty po trafieniu Finbogassona, ale mogli ten mecz nawet wygrać, bo przy wyniku 1:1 rzutu karnego nie wykorzystał Jewhen Konoplianka. Podział punktów nie zadowala żadnej, z liczących na awans, drużyn.

Drużyny Islandii i Ukrainy przystępowały od eliminacji MŚ 2018 w odmiennych nastrojach. Ukraińcy z nowym trenerem Andrijem Szewczenką, który miał sprawić, że za dobrą grą przyjdą w końcu wyniki, których tak brakowało naszym sąsiadom na Euro 2016. Z kolei Islandczycy mieli zamiar potwierdzić dobrą formę z minionych mistrzostw Europy, gdzie doszli aż do ćwiercfinału.

We Francji zawodnicy z Wyspy Gejzerów strzelali gole w każdym z pięciu meczów, a swoją moc w ofensywie zaprezentowali już na samym początku starcia w Kijowie. W 5. minucie zakotłowało się pod bramką gospodarzy, a z dobitką pospieszył Finbogasson, który z ostrego kąta wpakował futbolówkę do siatki.

Islandczycy dominowali w pierwszych minutach, ale z czasem inicjatywę zaczęli przejmować Ukraińcy. I już przed przerwą, za sprawą Andrija Jarmolenki, grający przy pustych trybunach podopieczni Andrija Szewczenki, doprowadzili do wyrównania! Jarmolenko huknął nie do obrony z pola karnego i golkiper gości nie miał szans na skuteczną interwencję!

Po przerwie z murawy wiało głównie nudą, ale w ostatnim kwadransie do ataku znowu ruszyli Ukraińcy. Szturm o mało co się nie opłacił, bo gospodarze wywalczyli nawet rzut karny! Jedenastki nie wykorzystał jednak w 83. minucie Konoplianka, który trafił piłką w zewnętrzną część słupka! Ukraina mogła być zawiedziona, Islandczycy też nie byli zadowolenie z końcowego wyniku.

Ukraina - Islandia 1:1 (1:1)

Bramki: Jarmolenko (41') - Finbogasson (5')