Rdest na podium w Poznaniu

Moto

Gosia Rdest dwa razy stanęła na podium podczas WSMP w Poznaniu. W miniony weekend zdobyła 1. miejsce w długim dystansie i 3. miejsce w sprincie w swojej klasie.

W miniony weekend na Torze Poznań odbyła się 7. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Gosia Rdest dzielnie stawiała czoła rywalom i w rezultacie stanęła na najwyższym stopniu podium po wyścigu długodystansowym. W sprincie zajęła 3. miejsce.

Gosia nie kryła radości: - To ogromna satysfakcja stanąć na podium właśnie w Poznaniu, na naszym polskim torze. To był dobry weekend. Cieszę się, zwłaszcza, że mogłam sprawić radość dziadkowi, który pierwszy raz przyjechał zobaczyć moje wyścigi na żywo.

23-letnia zawodniczka na co dzień startuje w serii Audi Sport TT Cup, gdzie będzie można ją zobaczyć w akcji już 9-11 września podczas rundy na Nurburgringu. W WSMP wystąpiła gościnnie, startując Seatem Leonem Racerem z 2015r., którego pieszczotliwie nazywa Leosiem. Samochód dysponuje mocą 330KM.