Probierz w oryginalny sposób ukarał ośmiu piłkarzy Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Probierz w oryginalny sposób ukarał ośmiu piłkarzy Jagiellonii Białystok
fot. Cyfrasport

Trener Jagiellonii Białystok Michał Probierz znalazł oryginalny sposób na karę dla ośmiu piłkarzy, którzy skompromitowali się w meczu trzecioligowych rezerw z Finishparkietem Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (0:6). Wszyscy zostali asystentami trenerów prowadzących grupy młodzieżowe "Jagi".

Marek Wasiluk, Dawid Szymonowicz, Jacek Góralski, Dmytro Chomczenowski, Krzysztof Karpieszuk, Damian Szymański, Maciej Górski oraz Karol Mackiewicz do 15 października, oprócz zajęć z pierwszym zespołem, będą mieli dodatkowe obowiązki w Akademii Piłkarskiej Jagiellonii.

 

"Sztab szkoleniowy, chcąc przypomnieć swoim zawodnikom, jak daleką drogę przeszli, by znaleźć się w miejscu, w którym są teraz i jak trudna jest praca trenera, wyżej wymienioną ósemkę odesłał do pracy z zespołami młodzieżowymi. (...) "Trenerzy z pierwszego zespołu" będą uczestniczyć we wszystkich zajęciach grup młodzieżowych, o ile na przeszkodzie nie stanie plan treningowy ułożony przez trenera Michała Probierza. Nowym trenerom życzymy wytrwałości i cierpliwości, a młodym piłkarzom dobrej zabawy i mile spędzonego czasu z zawodnikami pierwszej drużyny. Oby wspólne treningi przyniosły wiele dobrego obu stronom, a młodzi, jak i nieco starsi piłkarze współpracę zakończyli z nowymi, fantastycznymi doświadczeniami i wspomnieniami" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu z Białegostoku.

 

- Niektórzy zawodnicy za długo dochodzili do miejsca, w którym znajdują się obecnie, bym tolerował tego typu wydarzenia. Mam nadzieję, że gdy zawodnicy przypomną sobie, jak daleką i trudną drogę przeszli, zmienią swoje podejście. Chcę, by w ten sposób raz jeszcze zobaczyli, na czym polega walka i jak wiele czasu zajmuje rozwój zawodnika, a jednocześnie przypomnieli sobie, że sami w tym brali udział. W ten sposób niektórzy z nich powinni zmienić swoje zachowanie i podejście do piłki - wyjaśnił trener Probierz.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie