Reprezentacja U-20: Polacy rozbili Niemców

Polska kadra do lat 20 w ramach Turnieju Czterech Narodów zmierzyła się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Biało-czerwoni w 2. kolejce rozgrywek odnieśli efektowne zwycięstwo 3:0.

W meczu, który rozgrywano w Świnoujściu Polacy wyszli na prowadzenie w 27. minucie po golu Oskara Zawady, na co dzień napastnika VfL Wolfsburg. Asystę po świetnym dośrodkowaniu zanotował natomiast inny Polak występujący w Niemczech, Robert Janicki z TSG Hoffenheim.

Biało-czerwoni swoje prowadzenie podwyższyli jeszcze przed przerwą, kiedy niemieckiego bramkarza pokonał Filip Jagiełło, piłkarz Zagłębia Lubin.

Mimo dwubramkowej przewagi polscy zawodnicy nie mogli czuć się pewnie, gdyż w 1. kolejce podczas meczu ze Szwajcarią również prowadzili dwoma golami, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Niemiecka ofensywa nie była jednak tak skuteczna jak Szwajcarzy i nie zdołała strzelić ani jednego gola. Polacy natomiast swoje zwycięstwo przypieczętowali w doliczonym czasie drugiej połowy po stałym fragmencie gry. Trafieniem z rzutu wolnego popisał się Miłosz Kozak.

Tym samym polski zespół do lat 20 po dwóch kolejkach Turnieju Czterech Narodów zajmuje pierwsze miejsce w grupie, jednak Włosi i Szwajcarzy rozegrali dopiero jedno spotkanie.

Tabela

1. Polska        2  4  5-2

2. Włochy       1  3  1-0

3. Szwajcaria  1  1  2-2

4. Niemcy       2  0  0-4

W kolejnych meczach Turnieju Czterech Narodów Polacy zmierzą się z Włochami (6 października - wyjazd), ze Szwajcarią (10 listopada – dom), Niemcami (14 listopada – wyjazd) i z ponownie z Włochami (23 marca – dom).