Argentynka Morena Franchi w Budowlanych Toruń

Siatkówka
Argentynka Morena Franchi w Budowlanych Toruń
fot. PAP/EPA

Morena Franchi to nowa siatkarka występującego w ekstraklasie zespołu Budowlanych. Grająca na pozycji libero Argentynka jest ostatnią zawodniczką zakontraktowaną przed nowym sezonem w toruńskim klubie.

Franchi od 2014 roku gra w reprezentacji kraju. Na koncie ma 30 spotkań w barwach narodowych. Ostatnio występowała w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Argentyna odniosła tylko jedno zwycięstwo w grupie i nie awansowała do dalszej fazy. Na boiskach ligowych siatkarka występowała jedynie we własnym kraju w barwach Velez Sarsfield (2014-2016).

 

Trener Budowlanych Nicola Vettori ma do dyspozycji łącznie 14 siatkarek i jest zadowolony z zespołu jaki udało się zbudować. Jak podkreślił, jego potencjał będzie można ocenić dopiero po rozpoczęciu rozgrywek ligowych. Celem podstawowym jest utrzymanie, ale włoski szkoleniowiec wierzy, że ekipę stać będzie na niespodzianki.

 

Przed zespołem pierwsze sprawdziany. Od piątku torunianki grać będą w turnieju w Pile, gdzie zmierzą się z gospodyniami PTPS, ŁKS Łódź i Pałacem Bydgoszcz.

 

Pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej podopieczne Vettoriego rozpoczną przed własną publicznością, a rywalem (15 października) będzie drugi z beniaminków ŁKS Commercecon Łódź.

 

Kadra Budowlanych Toruń na sezon 2016:

 

Rozgrywające: Marta Wójcik, Gabriela Jasińska.

 

Przyjmujące: Maurina Paulava, Patrycja Polak, Ilona Giera.

 

Atakujące: Rebecca Pavan, Marta Janik, Ewa Bimkiewicz.

 

Środkowe: Sylwia Wojcieska, Anna Lewandowska, Ewelina Ryznar, Aleksandra Gancarz.

 

Libero: Morena Franchi, Agata Nowak.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze