We wrześniu Polonia Warszawa zagra na Konwiktorskiej aż trzy kolejne mecze II ligi. Klub chce to wykorzystać i zadedykować te spotkania Rafałowi.

Mecze dedykowane Rafałowi:

10 września, Polonia Warszawa - Legionovia Legionowo
16 września, Polonia Warszawa - ROW 1964 Rybnik
23 września, Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg

Historia Rafała

24 marca bieżącego roku po meczu z Ursusem Warszawa, Rafał Kosiec uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Będąc już pod drzwiami swojego mieszkania, wrócił się do samochodu po torbę ze sprzętem sportowym. Zbiegając ze schodów, potknął się i stracił przytomność. Po ocuceniu miał sparaliżowane wszystkie kończyny. W szpitalu stwierdzono złamanie kręgosłupa w odcinku szyjnym i podjęto decyzję o operacji. Po pięciu miesiącach ciężkiej rehabilitacji Rafał nadal zmaga się z problemami z narządami wewnętrznymi, bólem mięśni i ograniczoną sprawnością ruchową. Szansą dla Rafała jest kosztowne leczenie za pomocą komórek macierzystych oraz intensywna rehabilitacja.

 


Mecze ligowe, o których mowa wcześniej są częścią wielkiej akcji #WrzesienDlaRafala, która ma na celu zebranie jak największej sumy pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację piłkarza.

MECZ SPECJALNY

Finałem całej akcji będzie WIELKI MECZ CHARYTATYWNY pomiędzy reprezentacją artystów polskich a Polonią 2000, czyli mistrzami Polski z 2000 roku. W tym przypadku cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek trafi na konto fundacji, która opiekuje się Rafałem. Planowane są też licytacje atrakcyjnych gadżetów - m.in. koszulek przekazanych przez Roberta Lewandowskiego czy Jakuba Błaszczykowskiego - oraz możliwość „wykupienia” sobie miejsca w składzie jednej z drużyn występujących w meczu.

 

 


Mecz charytatywny odbędzie się w niedzielę 9 października o godzinie 15:00 na stadionie Polonii Warszawa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego przy ul. Konwiktorskiej 6.

#NIEMAZEBOLI

Równolegle z wcześniej wspomnianymi działaniami, ruszyła akcja #NieMaZeBoli zainicjowana przez piłkarzy Polonii. Chodzi o to, by zrobić jak najwięcej pompek, wrzucić wideo do internetu, wpłacić symboliczną kwotę dla Rafała i nominować kolejne osoby. Na wezwanie odpowiedziało już mnóstwo osób, w tym Arkadiusz Milik oraz piłkarze Cracovii, Wisły Kraków, ŁKS i wielu innych klubów.

Więcej informacji:

wrzesiendlarafala.pl