Amp Futbol Cup: Mistrzowie świata w warszawskim turnieju!

Piłka nożna
Amp Futbol Cup: Mistrzowie świata w warszawskim turnieju!
fot. PAP

Reprezentacje Anglii, Francji, Hiszpanii, Rosji (mistrz świata), Włoch i Polski zagrają w ten weekend w Warszawie w V edycji piłkarskiego turnieju osób z amputacjami – Amp Futbol Cup. Jak podkreślają organizatorzy, tak silnych drużyn jeszcze nie było w tej imprezie.

W poprzedniej edycji biało-czerwoni po pokonaniu w grupie Francuzów (1:0) i Hiszpanów (2:1) w półfinale trafili na Włochów. Pewny triumf 3:0 pozwalał z dużymi nadziejami patrzeć na spotkanie finałowe, jednak kiedy w drugim półfinale Turcy roznieśli Hiszpanów aż 9:0, kibice przystępowali do oglądania finału pełni obaw. Obie drużyny stworzyły jednak wspaniałe widowisko.

"Nasi zawodnicy byli bardzo blisko sprawienia sensacji i pokonania potentatów znad Bosforu, jednak niewykorzystany rzut karny przy stanie 0:0 zemścił się w drugiej połowie i to Turcy zwyciężyli 2:1" - wspomniał prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Mateusz Widłak.

Jak podkreślił, biało-czerwoni są młodą drużyną w ampfutbolowym świecie. Walczą zawsze z wielką ambicją, zostawiają po sobie świetne wrażenie i są bardzo zdeterminowani, żeby wygrać tegoroczną edycję Amp Futbol Cup.

"Co roku wkładamy bardzo dużo pracy, tak indywidualnie jak i jako drużyna, by triumfować w tej imprezie i gorąco wierzę, że przy wsparciu kibiców tym razem się uda. Zagramy w grupie z Włochami oraz Rosjanami i na pewno tanio skóry nie sprzedamy! Ostatnie zgrupowania przebiegły pod dyktando zmian w taktyce i nastawieniu drużyny. W trakcie turnieju można się po nas spodziewać ofensywnej, a nawet ultraofensywnej gry" - zapowiedział Bartosz Łastowski, najlepszy strzelec reprezentacji (46 meczów, 30 goli, 10 asyst).

Organizatorzy szykują jeszcze więcej atrakcji niż w poprzednich latach: mini-turnieje piłkarskie, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, animacje dla dzieci, będą także znani z największych sportowych imprez Crowd Supporters i DJ Ucho.

Turniej odbędzie się na obiekcie DOSiR Praga Północ przy ulicy Kawęczyńskiej 44. W sobotę o 11.30 Polska - Włochy, o 12.45 Anglia - Hiszpania, o 15 Włochy - Rosja, o 16.15 Francja - Anglia, o 18.30 Polska - Rosja, o 19.45 Francja - Hiszpania.

W niedzielę o 10 półfinał 1, 11.30 – półfinał 2, 13 mecz o piąte miejsce, 14.30 o trzecie, 16 mecz pokazowy Legia Champions - dziennikarze, o 17 finał.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze