Azjaci z polskich klubów w Meczu Gwiazd tenisa stołowego

Inne
Azjaci z polskich klubów w Meczu Gwiazd tenisa stołowego
fot. PAP

Tenisiści stołowi polskich klubów Wong Chun Ting (Dekorglass Działdowo) i Gao Ning (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zagrają w reprezentacji Azji w Meczu Gwiazd z drużyną Europy. Spotkanie odbędzie się w dniach 10-11 września w chińskim Dongguan.

W składzie azjatyckiego zespołu, poza zawodnikami z Hongkongu (Wong Chun Ting jest 8. w rankingu światowym) i Singapuru (31.), są też Chińczyk Fan Zhendong (nr 2.), Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan (7.) i Koreańczyk Joo Saehyuk (13.).

 

W ekipie Starego Kontynentu wystąpią Białorusin Władimir Samsonow (9.), Portugalczyk Tiago Apolonia (17.), Chorwat Andrej Gacina (20.), Rosjanin Aleksander Szibajew (21.) i Austriak Chen Weixing (49.), który w dwóch poprzednich sezonach występował w KST Energa-Manekin Toruń.

 

Mecz Azja - Europa rozgrywany będzie przez dwa dni, odbędzie się 10 pojedynków singlowych. Mistrz Polski w barwach Dekorglassu Wong Chun Ting spotka się z Szibajewem i Chen Weixingiem, zaś Gao Ning, który od tego sezonu dołączył do Dartomu Bogorii, zmierzy się z austriackim rywalem oraz Gaciną.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze