Akademie Klasy Ekstra – zaczęliśmy!

Piłka nożna
Akademie Klasy Ekstra – zaczęliśmy!
fot.Cyfrasport

9 września przy stadionie Mistrza Polski rozpoczęła się wrześniowa edycja wspólnego projektu Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Akademie Klasy Ekstra. We wrześniu cykl piłkarskich treningów odbędzie się we wszystkich klubach Ekstraklasy, liczymy na świetną frekwencję!

W inauguracyjnym treningu udział wzięli między innymi Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka, prezes Ekstraklasy SA, Dariusz Marzec, współwłaściciel Legii Warszawa, Dariusz Mioduski i ambasadorowie Europejskiego Tygodnia Sportu, polscy Olimpijczycy z Rio 2016 - Oktawia Nowacka, Zosia Klepacka i Artur Siódmiak.

 

Podobno najlepszą rzeczą na świecie jest gra w piłkę nożną, a jeśli przy okazji można się dobrze bawić, to jest pełnia szczęścia. Dziękujemy, że jesteście tu z nami, bo to dzięki wam możemy pokazać kolejnym dzieciom jak fajnie jest być aktywnym, grać w piłkę i dobrze się bawić – zwrócił się do uczestników Akademii Klasy Ekstra prezes Ekstraklasy SA, Dariusz Marzec. – Wy róbcie swoje, czyli dobrze się bawcie z piłką, a my będziemy robić swoje i zapewniać wam jak najlepsze warunki do treningów.

 

Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka również miał kilka słów podziękowania dla najmłodszych bohaterów piątkowego wydarzenia: - To wy jesteście najważniejsi w sporcie. Wierzymy że wśród Was tutaj obecnych są przyszłe gwiazdy polskiego sportu, nie tylko piłki nożnej. Dziś oprócz Akademii Klasy Ekstra rozpoczynamy też ważny projekt dla całej Europy – Europejski Tydzień Sportu. Obejmuje ponad 600 imprez sportowych, udział weźmie ponad 100 tysięcy uczestników, a jednym z elementów Tygodnia Sportu w Polsce są właśnie Akademie Klasy Ekstra. To wszystko robimy dla was, żebyście mogli się jak najlepiej rozwijać, spełniać marzenia i pokochać sport.

 

Po sukcesie czerwcowej, pilotażowej edycji projektu Akademii Klasy Ekstra, kiedy w treningach w jedenastu klubach wzięło udział ponad 8 tysięcy dzieci, we wrześniu wspólny projekt Fundacji Ekstraklasy i Ministerstwa Sportu i Turystyki rusza dalej w Polskę. W ciągu trzech tygodni zajęcia w ramach Akademii Klasy Ekstra przeprowadzą u siebie wszystkie ekstraklasowe kluby.

 

Treningi w ramach Akademii Klasy Ekstra to otwarte dla wszystkich chłopców i dziewczynek zajęcia, gdzie na najmłodszych czekają sportowe konkursy, gry i ćwiczenia sprawnościowe, a starszych emocjonujące turnieje. Uczestnicy będą trenować w trzech grupach wiekowych, U-6, U-9 i U-11. W przerwach między zajęciami wszystkie dzieci będą mogły sprawdzić siłę swojego strzału na bramkę, refleks, lub przejść piłkarski tor z przeszkodami.

 

Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki za rozpoczęcie projektu Akademii Klasy Ekstra. Jak widać, angażujemy się pełną parą nie tylko tutaj, w Warszawie. W najbliższych tygodniach odwiedzimy wszystkie szesnaście klubów Ekstraklasy i mamy nadzieję zachęcić wszystkie dzieci do dobrej, piłkarskiej zabawy! – powiedział na otwarciu Akademii Klasy Ekstra prezes Fundacji Ekstraklasy, Marcin Animucki.

 

Oprócz treningów dla dzieci w całej Polsce, hasło Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive będzie także obecne na stadionach w 8. kolejce rozgrywek. Przed rozpoczęciem każdego meczu zostanie rozegrany „mini-mecz” między kapitanami zespołów LOTTO Ekstraklasy i dziećmi.

 

Akademie Klasy Ekstra to jedna ze wspólnych aktywności Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach strategicznego partnerstwa zawartego do 2020 roku.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie