Beach Soccer: Kolejna wygrana Polaków w Jesolo!

Już w czwartek Polacy zapewnili sobie awans na MŚ 2017, które odbędą się na Bahamach. Z kolei w piątek zagrali w rezerwowym składzie przeciwko Mołdawii. Mimo nieco mniej widowiskowej gry biało-czerwoni pokonali mołdawską reprezentację 3:1. Gole dla naszej ekipy strzelali Łukasz Stasiak, Karim Madani oraz niezawodny Bogusław Saganowski.

Podopieczni Marcina Stanisławskiego przeciwko Mołdawii grali już bez żadnej presji. Efektem było kilka zmian w wyjściowym składzie. Zabrakło przede wszystkim najlepszego strzelca polskiej reprezentacji na turnieju rozgrywanym we włoskim Jesolo - Bogusława Saganowskiego. Łodzianin w czwartkowym dramatycznym meczu z Rosją nabawił się urazu barku, ale to nie przeszkodziło "Saganowi" dokończyć spotkania. 39-letni zawodnik pojawił się również na placu gry w końcówce potyczki z Mołdawią.

Spotkanie Polacy zaczęli bardzo spokojnie i nie forsowali tempa. Z kolei Mołdawianie robili wszystko, żeby na samym początku nie stracić bramki. Ta sztuka udawała się im dość długo. Dopiero w końcówce pierwszej tercji Łukasz Stasiak dał prowadzenie Polakom. Druga tercja upłynęła pod znakiem kilku niezłych okazji z obu stron, ale futbolówka ani razu nie znalazła drogi do bramki.

Zdecydowanie najciekawsza była trzecia tercja, w której padły trzy gole. Na 1:1 wyrównał kapitan Mołdawii - Negara. Polakom zależało na zainkasowaniu trzech punktów. Po raz drugi w tym meczu biało-czerwonych na prowadzenie wyprowadził Karim Madani. Zwycięstwo przypieczętował Bogusław Saganowski, który wszedł w końcowych fragmentach spotkania. Dla "Sagana" był to już dziewiąty gol na turnieju w Jesolo.

Polska - Mołdawia 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Bramki: Stasiak, Madani, Saganowski - Negara