Lewandowski bohaterem hitu Bundesligi!

W hicie 2. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał Schalke 2:0. Zwycięstwo drużynie Carlo Ancelottiego dał Robert Lewandowski, który najpierw zdobył bramkę, a następnie asystował przy golu Joshuy Kimmicha.

Było to wyjątkowe spotkanie dla Manuela Neuera, który jest wychowankiem zespołu z Zagłębia Ruhry. Nie miał jednak zbyt wiele pracy. Po pierwszej połowie nie oglądaliśmy ani jednego celnego uderzenia… Swoją szansę miał Robert Lewandowski, ale jego strzał również minął bramkę rywala.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. W 56. minucie wysłali Bayernowi poważne ostrzeżenie. Klaas-Jan Huntelaar oddał mocny strzał z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kwadrans przed końcem goście mieli kapitalną sytuację. David Alaba posłał płaskie dośrodkowanie w pole karne. Lewandowski miał przed sobą pustą bramkę i… nieczysto uderzył. Piłka przeleciała nad bramką.

Polak zrehabilitował się już w 81. minucie. Po podaniu Javiego Martineza Lewandowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i się nie pomylił. Pewnym strzałem nie dał szans Ralfowi Fahrmanowi. Wynik meczu w doliczonym czasie ustalił Kimmich, który wykorzystał podanie Lewandowskiego. Tym samym Bayern podtrzymał świetną passę na  Veltins-Arenie, gdzie nie przegrał od sześciu lat.

FC Schalke 04 - Bayern Monachium 0:2 (0:0)

Bramki: Lewandowski 81, Kimmich 90+2