Małysz bez sponsora. Kariera rajdowca wisi na włosku

Moto
Małysz bez sponsora. Kariera rajdowca wisi na włosku
fot. PAP

Wiele wskazuje na to, że Adam Małysz nie wystąpi już w Rajdzie Dakar. Multimedalistę olimpijskiego opuścił sponor strategiczny ale były skoczek ma już kilka pomysłów na wypadek, gdyby zdecydował się pożegnać z rajdami terenowymi.

Od momentu, gdy "Orzeł z Wisły" pojawił się w rajdach terenowych zainteresowanie tym sportem ze strony polskich kibiców wzrosło, a największą uwagę przykuwa słynny Rajd Dakar.

Możliwe, że Małysz już więcej nie weźmie udziału w tych wyczerpujących zawodach. Jak się okazało, sponsor strategiczny, firma "Orlen" wycofała się ze sponsorowania najlepszego polskiego sportowaca pierwszej dekady XXI wieku.

Jak stwierdził w rozmowie z "Dziennikiem Polskim", decyzja spółki jest związana ze zmianą strategii sponsoringowej. Orlen chce postawić na młodych zawodników, a Małysz nie ma o to żalu, ale nie kryje, że jego sytuacja skomplikowała się.

Małysz juz teraz otrzymał propozycję rozpoczęcia pracy w Polskim Związku Narciarskim. Co więcej, ma kilka opcji związanych z innymi dyscyplinami sportów motorowych.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie