Patrząc w przeszłość, można być niemal pewnym, że na Stadionie Ludowym gospodarzy czeka trudna przeprawa. Zagłębie od dawna ma kłopoty w meczach z Kluczborkiem rozgrywanych przed własną publicznością. Starcie z ubiegłego sezonu zakończyło się porażką sosnowiczan 0:2 po samobójczym trafieniu Grzegorza Fonfary i golu Macieja Kowalczyka. Mimo to faworytem będą dziś podopieczni Jacka Magiery, którzy drugi sezon z rzędu zachwycają na starcie rozgrywek.

Gdyby sezon 1 Ligi zakończyć dziś, to właśnie piłkarze Zagłębia z drugiego miejsca awansowaliby do Ekstraklasy. Znacznie gorzej prezentuje się sytuacja MKS-u, który zajmuje dopiero piętnaste miejsce – w trzech ostatnich meczach zawodnicy z Kluczborka zdobyli zaledwie dwa punkty. W Sosnowcu goście liczą na przełamanie złej passy i opuszczenie rejonów strefy spadkowej. W wypadku zwycięstwa klubu z Sosnowca to właśnie on na kilkanaście godzin zostanie liderem – wszakże aktualny lider, Wigry Suwałki, swój mecz z Pogonią Siedlce rozgrywa w niedzielę o godz. 17:30.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork rozpocznie się o godz. 18.00. Transmisja spotkania w Polsacie Sport od godz. 17:45.