Beniaminek zawstydził Barcelonę na Camp Nou!

Forma mistrzów Hiszpanii nie zachwyca na początku tego sezonu. Barcelona na własnym stadionie uległa Deportivo Alaves 1:2. Jak to zawsze bywa "Blaugrana" przeważała na boisku, ale na dwa trafienia beniaminka La Liga potrafiła odpowiedzieć tylko raz.

Luis Enrique posadził w tym spotkaniu na ławce rezerwowych Lionela Messiego i Luisa Suareza. Za zdobywanie bramek odpowiadać mieli Paco Alcacer, Arda Turan i Neymar, który rozgrywał dla Barcelony pierwszy mecz w tym sezonie. Oprócz wspomnianego Alcacera w ”Dumie Katalonii” debiutował Jasper Cillessen. Deportivo do tego spotkania zanotowało dwa remisy.

Przez pierwsze minuty optyczną przewagę posiadała Barca, ale nic jej to nie dawało. Długo piłkarze Enrique nie potrafili przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę gości. W końcu bramka padła w 39. minucie, ale strzelili ją piłkarze z Alaves. W polu karnym najlepiej zachował się Deyverson i to goście, dość sensacyjnie prowadzili.

Niemal od razu po rozpoczęciu drugiej połowy Barcelona wyrównała. Z rzutu rożnego dośrodkował Neymar, a gola strzelił Jeremy Mathieu. Chwilę później francuz mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi, ale fatalnie przestrzelił. Na boisku pojawił się Messi, Suarez oraz Andres Iniesta. Na nic się to nie zdało, bo beniaminek kolejny raz wyszedł na prowadzenie. Mistrzowie Hiszpanii bili głową w mur nie potrafiąc przebić się przez obronę gości i ostatecznie ponieśli niespodziewaną porażkę.

FC Barcelona – Deportivo Alaves 1:2 (0:1)

Bramki: Mathieu 46 – Deyverson 39, Gomez 64