Ostrożny Haskins nadal mistrzem IBF w kategorii koguciej (WIDEO)

Sporty walki

Lee Haskins (34-3, 14 KO) pokonał Stuarta Halla (20-6-2, 7 KO) przez jednogłośną decyzję sędziowską (115:113, 117:111, 116:112) w co-main evencie gali pięściarskiej w Londynie. I choć Brytyjczyk nie zachwycił, to pozostał mistrzem świata IBF w kategorii koguciej.

Walczący z odwrotnej pozycji Haskins w swoim stylu boksował w pierwszej fazie pojedynku z odwrotnej pozycji, z opuszczonymi rękami na wstecznym biegu. Hall posiada zdecydowaną przewagę warunków fizycznych, ale nie potrafił tej przewagi dostatecznie wykorzystać w ringu. Stuart Hall zbyt długo przygotowywał swoje akcje i Haskins skutecznie wyprzedzał jego ataki. W szóstej rundzie Hall nieco zdołał przełamać Haskinsa i zapisał na swoim koncie najlepszą rundę w tym pojedynku.

Z rundy na rundę Haskins jednak opadał z sił. Mistrz świata walczył coraz rzadziej decydował się na ataki, a częściej skupiał się na lokowaniu pewnych, pojedynczych ciosów lub atakach z kontry. Hall w drugiej fazie pojedynku zdecydowanie ruszył do odrabiania strat i wywierał presję na Haskinsie. Hall narzucił naprawdę wysokie tempo i już znacznie lepiej przewidywał ataki mistrza świata. W jedenastej rundzie po jednym z ciosów ugięły się nogi pod Haskinsem.

W ostatniej odsłonie Hall ruszył do agresywnego ataku. Pretendent wyglądał lepiej kondycyjnie i był bardzo zdeterminowany. Haskins natomiast bardzo sprytnie unikał ataków Halla i kapitalnie pracował na nogach na wstecznym biegu. Haskins utrzymał przewagę punktową z pierwszej części walki i po raz drugi w karierze karierze pokonał Stuarta Halla (do pierwszej walki doszło w 2012 roku), zapisał w swoim rekordzie 34. zawodowe zwycięstwo oraz obronił pas mistrzowski IBF w kategorii koguciej.

Lee Haskins (34-3, 14 KO) pokonał Stuarta Halla (20-6-2, 7 KO) przez jednogłośną decyzję sędziowską (115:113, 117:111, 116:112)

W załączonym materiale wideo skrót walki Haskins vs Hall!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie