"The Reds" zabawili się z mistrzem Anglii! Piękne bramki na Anfield

Liverpool wygrał na własnym stadionie z Leicester City 4:1. Mecz obfitował w piękne akcję, kapitalne bramki, ale także kuriozalne błędy. Gole dla "The Reds" strzelali Roberto Firmino (2), Sadio Mane oraz Adam Lallana. Honorowe trafienie dla mistrzów Anglii zaliczył Jamie Vardy.

Obok derbów Manchesteru spotkanie Liverpoolu z Leicester było drugim największym hitem 4.kolejki Premier League. Jurgen Klopp od początku zdecydował się na wystawienie, grającego zazwyczaj jako defensywny pomocnik, Lucasa Leivy na pozycji stopera. Niestety nawet na ławce rezerwowych nie usiadł w tym meczu Bartosz Kapustka.

Tylko przez pierwsze minuty Leicester potrafiło postawić się gospodarzom. Już w 13. minucie James Milner świetnym podaniem uruchomił Firmino, ten uciekł obrońcy i pokonał Kaspera Schmeichela. Jeżeli akcja przy pierwszym golu byłą ładna, to ta z 31. minuty zasługuje na miano kapitalnej. Ze środka pola świetne podanie otrzymał Daniel Sturridge, ten piętą zagrał do Mane, a Senegalczyk, podcinką wykończył sytuację.

Liverpool grał bardzo dobrze, ale jeszcze przed przerwą fatalny, kuriozalny błąd popełnił wspomniany wcześniej Leiva. Brazylijczyk pogubił się we własnym polu karnym i wyłożył piłkę Jamie’mu Vardy’iemu, a ten mając przed sobą pustą bramkę zdobył bramkę kontaktową. Chwilę później również Simon Mignolet minął się z futbolówką, ale tym razem zakończyło się na poprzeczce.

Defensywa ”The Reds” nie była najmocniejszym punktem. Jednak w tym meczu to na ofensywę ekipy z Anfield wszyscy patrzyli przecierając oczy. Kolejna kapitalna akcja i piękny gol, tym razem w wykonaniu Lallany, który zdjął pajęczynę z okienka bramki duńskiego golkipera. Mistrzowie Anglii starali się zmniejszyć rozmiary porażki, ale nadziali się na kontratak. Mane otrzymał piłkę, minął Schmeichela, podał do Firmino, a Brazylijczyk ustalił wynik spotkania.

Liverpool – Leicester City 4:1 (2:1)

Bramki: Firmino 13, 89, Mane 31, Lallana 56 – Vardy 38