Ligi Mistrzyń: MKS Selgros Lublin trzeci w turnieju kwalifikacyjnym

Piłka ręczna
Ligi Mistrzyń: MKS Selgros Lublin trzeci w turnieju kwalifikacyjnym
fot. mks.lublin.pl

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin wysoko wygrywając z Iuventą Michalovce (Słowacja) 33:21 (16:12) zajęły trzecie miejsce w rozgrywanym w słoweńskiej Lublanie turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń.

W meczu o pierwsze miejsce premiowane awansem do fazy grupowej LM drużyna RK Krim Mercator Lublana rozgromiła włoski zespół Indeco Conversano 37:16 (20:7). W sobotę gospodynie wygrały z Iuventą 28:22, a Włoszki pokonały drużynę mistrzyń Polski 28:27.

 

W odróżnieniu od sobotniej słabiutkiej postawy lublinianek, w niedzielnym spotkaniu podopieczne Sabiny Włodek i Moniki Marzec zaprezentowały się znacznie lepiej.

 

Wprawdzie początek rywalizacji ze Słowaczkami był wyrównany (jeszcze w 9. min. było 3:3), ale od tego momentu mistrzynie Polski zdecydowanie dominowały i na przerwę schodziły z czterobramkową przewagą. Po zmianie stron lublinianki jeszcze bardziej podkręciły tempo gry, by w 36. min. prowadzić już 21:13, co wyraźnie zdeprymowało zespół ze Słowacji.

 

Na dziesięć minut przed końcową syreną na tablicy widniał rezultat 29:17 i już nikt nie miał wątpliwości kto będzie zwycięzcą. W drużynie mistrzyń Polski na uwagę zasługuje najskuteczniejsza w niedzielnym spotkaniu, silnie rzucająca z dystansu Katarzyna Kozimur.

 

Dzięki temu zwycięstwu MKS Selgros Lublin występować będzie w Pucharze EHF od trzeciej rundy, natomiast Iuventa już od drugiej. Do fazy grupowej Ligi Mistrzyń awansuje zespół, który wygra turniej w Lublanie.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze