Liga Mistrzów: Pogromy Barcelony i Bayernu! Hat-trick Messiego

We wtorkowych spotkaniach Ligi Mistrzów kibice dostali potężną dawkę emocji. FC Barcelona rozgromiła Celtic Glasgow 7:0, a Bayern Monachium 5:0 FK Rostów. Przełożone z powodu ulewy zostało spotkanie Manchesteru City z Borussią Moenchengladbach.

W najbardziej oczekiwanym spotkaniu dnia PSG zremisowało 1:1 z Arsenalem Londyn. Do 79. minuty w tym spotkaniu grał Grzegorz Krychowiak, który nie zebrał zbyt dobrych opinii za swój występ. Prowadzenie Francuzom dał Edison Cavani, a do wyrównania doprowadził Alexis Sanchez.

Ciekawy był korespondencyjny pojedynek między Barceloną, a Bayernem. W tej rywalizacji lepsza okazała się drużyna z Hiszpanii, która pokonała 7:0 Celtic. Ojcami sukcesu byli Lionel Messi i Neymar. Pierwszy zdobył trzy bramki, a drugi zanotował cztery asysty. Bayern długo walczył o wyższe zwycięstwo od Barcelony, ale ostatecznie wygrał 5:0. Wynik meczu otworzył po strzale z rzutu karnego Robert Lewandowski.

Zwycięsko ze swojego pojedynku wyszła inna hiszpańska drużyna. Atletico dzięki trafieniu Saula Nigueza pokonało 1:0 PSV. Holendrzy nie byli jednak bez szans. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Andres Guardado nie wykorzystał rzutu karnego. Nieuznany został gol z 6. minuty Luuka de Jonga. Zawodnicy gospodarzy nie mogli pogodzić się z decyzją arbitra. Czuli, że mogli urwać punkty zespołowi Diego Simeone.

Wiele emocji było w meczu Benfiki z Besiktasem. Portugalczycy prowadzili od 12. minuty, a wyrównanie w doliczonym czasie dał… wypożyczony z Benfiki Talisca!

W pozostałych spotkaniach Napoli pokonało 2:1 Dynamo Kijów po dwóch bramkach Arkadiusza Milika, a Basel zremisowało na własnym stadionie 1:1 z Łudogorcem.

Mecz Manchester City - Borussia Moenchengladbach został przełożony ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wszystko z powodu deszczu, który zalał murawę Etihad Stadium.