Liga Mistrzów: Pogromy Barcelony i Bayernu! Hat-trick Messiego

We wtorkowych spotkaniach Ligi Mistrzów kibice dostali potężną dawkę emocji. FC Barcelona rozgromiła Celtic Glasgow 7:0, a Bayern Monachium 5:0 FK Rostów. Przełożone z powodu ulewy zostało spotkanie Manchesteru City z Borussią Moenchengladbach.

W najbardziej oczekiwanym spotkaniu dnia PSG zremisowało 1:1 z Arsenalem Londyn. Do 79. minuty w tym spotkaniu grał Grzegorz Krychowiak, który nie zebrał zbyt dobrych opinii za swój występ. Prowadzenie Francuzom dał Edison Cavani, a do wyrównania doprowadził Alexis Sanchez.

Ciekawy był korespondencyjny pojedynek między Barceloną, a Bayernem. W tej rywalizacji lepsza okazała się drużyna z Hiszpanii, która pokonała 7:0 Celtic. Ojcami sukcesu byli Lionel Messi i Neymar. Pierwszy zdobył trzy bramki, a drugi zanotował cztery asysty. Bayern długo walczył o wyższe zwycięstwo od Barcelony, ale ostatecznie wygrał 5:0. Wynik meczu otworzył po strzale z rzutu karnego Robert Lewandowski.

Zwycięsko ze swojego pojedynku wyszła inna hiszpańska drużyna. Atletico dzięki trafieniu Saula Nigueza pokonało 1:0 PSV. Holendrzy nie byli jednak bez szans. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Andres Guardado nie wykorzystał rzutu karnego. Nieuznany został gol z 6. minuty Luuka de Jonga. Zawodnicy gospodarzy nie mogli pogodzić się z decyzją arbitra. Czuli, że mogli urwać punkty zespołowi Diego Simeone.

Wiele emocji było w meczu Benfiki z Besiktasem. Portugalczycy prowadzili od 12. minuty, a wyrównanie w doliczonym czasie dał… wypożyczony z Benfiki Talisca!

W pozostałych spotkaniach Napoli pokonało 2:1 Dynamo Kijów po dwóch bramkach Arkadiusza Milika, a Basel zremisowało na własnym stadionie 1:1 z Łudogorcem.

Mecz Manchester City - Borussia Moenchengladbach został przełożony ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wszystko z powodu deszczu, który zalał murawę Etihad Stadium.

Wyniki wszystkich wtorkowych meczów Ligi Mistrzów:

Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:2
Bramki: Garmasz 26 - Milik 36, 45

Bayern Monachium - FK Rostów 5:0
Bramki: Lewandowski 28 (kar.), Mueller 45, Kimmich 53, 60, Bernat 90.

18:56

Rozpoczynamy naszą relację z wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów. Liczymy na wielkie emocje!

18:59

Krychowiak według Francuzów wyjdzie w pierwszym składzie! Tutaj przewidywane jedenastki na mecz PSG - Arsenal.

Jest i On... @GrzegKrychowiak pic.twitter.com/FMLejjy5d1

— Przemysław Iwańczyk (@Iwanczyk_P) September 13, 2016

19:09

Skoro wraca Liga Mistrzów, to nie może zabraknąć Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo gotowy na Sporting

19:11

Choć dziś może zagrać wielu Polaków, to wszyscy z utęsknieniem czekając na mecz polskiej drużyny. Jutro Legia podejmie Borussię. Rywal piekielnie mocny, a Besnik Hasi nie ukrywa, że o zwycięstwo będzie niezwykle trudno.

Hasi: Możemy mieć problemy z wyjściem z własnej połowy

19:14

Robert Lewandowski ma imponujące statystyki. W ostatnich czterech meczach w reprezentacji i klubie zdobył osiem bramek!

19:17

Rywalizacja Barcelony z Celtikiem będzie raczej jednostronnym widowiskiem.

19:18

19:22

Zdobywca Ligi Mistrzów otrzyma w nagrodę 15,5 mln euro. Jeśli "po drodze" wygra wszystkie sześć spotkań grupowych może łącznie zainkasować 57,2 mln euro. Zobaczcie sumy, które są do zdobycia za każdy etap!

Legia ma do zgarnięcia miliony!

19:38

FC Barcelona - Celtic Glasgow

Mamy już skład Barcelony. Umtiti i Andre Gomes w "11".

A tak zagra Celtic.

19:39

Bayern Monachium - FK Rostów

Znamy zestawienie Bayernu. Jest Robert Lewandowski!

19:43

Manchester City - Borussia Mönchengladbach

Tak zagra Manchester City.

CITY XI | Bravo, Zabaleta, Otamendi, Stones, Kolarov, Fernandinho, De Bruyne, Silva, Sterling, Navas, Aguero #cityvbmg #mcfc

— Manchester City (@ManCity) September 13, 2016

19:44

Tymczasem w Manchesterze typowo angielska pogoda...

...and happy to be indoors for now 😅 #fohlenelf #UCL #MCFCBMG pic.twitter.com/iR4aNts1b8

— Gladbach (@borussia_en) September 13, 2016

19:45

Paris Saint-Germain - Arsenal Londyn

Arsenal już gotowy na PSG!

19:47

Jest Grzegorz Krychowiak w wyjściowym składzie PSG! Szykuje sie wielki mecz!

Paris: Aréola, Aurier, Marquinhos, T Silva, Maxwell, Verratti, Krychowiak, Rabiot, Di Maria, Cavani, Matuidi. #UCL

— Champions League (@ChampionsLeague) September 13, 2016

19:51

Statystyki przemawiają za drużyną Krychowiaka. PSG przegrało tylko jeden mecz z ostatnich 39 spotkań rozgrywanych u siebie w europejskich pucharach.

1 - Paris SG have lost only one of their last 39 home games in European competition (W25 D13), vs Barcelona in April 2015 (1-3). Fortress.

— OptaJoe (@OptaJoe) September 13, 2016

19:58

Dynamo Kijów - SSC Napoli

W pierwszym składzie Napoli jest Arkadiusz Milik. Niestety zabrakło miejsca dla Piotra Zielińskiego...

Napoli: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon, Mertens, Milik. #UCL

Dynamo Kyiv: Shovkovskiy, Antunes, Yarmolenko, Júnior Moraes, Tsygankov, Sydorchuk, Rybalka, Garmash, Vida, Makarenko, Khacheridi. #UCL

20:01

PSV Eindhoven - Atletico Madryt

20:03

FC Basel - Ludogorec Razgrad

Mecz niedoceniany, ale może dać wiele emocji!

20:04

Oto skład Borussii!

20:06

Benfica Lizbona - Besiktas Stambuł

Benfica: Ederson, Nélson Semedo, Lisandro, Lindelöf, Grimaldo, Fejsa, André Horta, Cervi, Salvio, Pizzi, Gonçalo Guedes. #UCL

20:29

Mecz stoi pod znakiem zapytania...

Current situation at the Etihad. Pitch is not looking good. pic.twitter.com/o1kMC0hkbn

— Squawka News (@SquawkaNews) September 13, 2016

20:31

Mecz zostanie przełożony!

20:35

Club announcement: Tonight’s #UCL match between #mcfc and @borussia_en has been postponed due to adverse weather conditions. #cityvbmg

20:37

Tak to wygląda... Pamiętacie "basen narodowy"?

20:43

Wszystkie drużyny już wychodzą na boisko! Przypomnijmy dzisiejszy rozkład jazdy.

20:50

2' Paris Saint-Germain - Arsenal Londyn 1:0

GOOOOOOOL!!! Edison Cavani! Aurier dośrodkował na głowę napastnika, który urwał się obrońcom i nie dał szans bramkarzowi rywala!

20:52

4' FC Barcelona - Celtic Glasgow 1:0

GOOOOOL!!!! Ależ początek! Neymar podał do wbiegającego w pole karne Messiego, który pewnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie!

20:54

6' PSV Eindhoven - Atletico Madryt 0:0

Goool! Jednak spalony... Luuk de Jong nie zgadza się z decyzja arbitra.

20:55

8' Paris Saint-Germain - Arsenal Londyn 1:0

Żółta kartka dla Verattiego.

20:57

9' Paris Saint-Germain - Arsenal Londyn 1:0

Di Maria pięknie Piętą do Rabiot. Ten wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili interweniował Koscielny!

21:00

13' Benfica Lizbona - Besiktas Stambuł 1:0

GOOOOOL!!!! Cervi zdołał pokonać bramkarza!

21:01

14' Dynamo Kijów - SSC Napoli 0:0

Milik aktywny. Uderzał już z rzutu wolnego, ale jego strzał minął bramkę.

21:04

17' FC Barcelona - Celtic Glasgow 1:0

Świetne podanie Messiego za plecy obrońców do Suareza. Niewiele zabrakło, a zamknąłby tę akcję...

21:06

19' Dynamo Kijów - SSC Napoli 0:0

Trudny okres gry dla Milika. Dużo walki, musi się mocno rozpychać. Dynamo częściej przy piłce.

21:07

20' FC Barcelona - Celtic Glasgow 1:0

Tak cieszył się Messi z objęcia prowadzenia.

He didn't hang around: Just three minutes needed for Messi to open his #UCL account this season. pic.twitter.com/ZLJ4MprTH3

21:10

23' Bayern Monachium - FK Rostów 0:0

Sprawdźmy co u Lewandowskiego... Polak właśnie oddał pierwszy strzał w meczu. Piłka po uderzeniu głową przeleciała nad poprzeczką.

21:10

23' FC Barcelona - Celtic Glasgow 1:0

Rzut karny dla Celtiku!

21:11

24' FC Barcelona - Celtic Glasgow 1:0

BRONI TER STEGEN!
Próbował młody Dembele, ale górą bramkarz Barcelony!

21:13

26' Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:0

Niespodzianka! Prowadzi Dynamo po golu Garmasha!

21:14

27' Bayern Monachium - FK Rostów 1:0

LEWANDOWSKI!!!!!!! Polak był faulowany w polu karnym i sam jedenastkę zamienił na gola! Brawo!

21:17

28' FC Barcelona - Celtic Glasgow 2:0

Celtic mógł wyrównać i szybko zrewanżowała się Barca! Piękna akcja zakończona bramką Messiego. Druga asysta Neymara!

21:20

32' Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:0

Napoli zawodzi. Może pomoże Zieliński? Polak na pewno jest jednym z pierwszych zawodników, który pojawi się na boisku w drugiej połowie.

21:21

34' Paris Saint-Germain - Arsenal Londyn 1:0

Kapitalna szansa Cavaniego... Pusta bramka, ale uderzył obok...

21:23

36' Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:1

POLACY W FROMIE. MILIK!!!!! Ghoulam dośrodkował na głowę Milika, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

21:26

39' Paris Saint-Germain - Arsenal Londyn 1:0

Rada od Mateusza Borka dla Grzegorza Krychowiaka. Polak ma za mało odbiorów.

21:29

43' PSV Eindhoven - Atletico Madryt 0:1

Saul Niguez! Atletico prowadzi!

21:31

45' FC Basel - Ludogorec Razgrad 0:1

Cafu!!! Brazylijczycy to podstawa składu Ludogorca!

21:34

45+2' Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:2

MILIK!!! Zamieszanie w polu karnym, a tam sprytnie zachował się Milik i wpakował piłkę do siatki po uderzeniu z dwóch metrów!

21:36

45+2' Bayern Monachium - FK Rostów 2:0

Alaba posłał piłkę w pole karne, a Muller tego nie zmarnował!

21:40

Za nami pierwsze połowy! Gol Lewandowskiego, dwie bramki Milika. Są emocje!

Oto wyniki po 45 minutach gry. Piłka 11 razy wylądowała w siatce!

Wszystkiego najlepeszego dla Mullera!

A great way to celebrate his birthday! Müller sweeps home a wonderful cross from Alaba whilst under pressure from the defender. #UCL

21:49

ZACZYNAMY!

21:55

50' FC Barcelona - Celtic Glasgow 3:0

Piękny gol z rzutu wolnego Neymara!!!

21:58

53' Bayern Monachium - FK Rostów 3:0

Piękna zespołowa akcja Bayernu! Costa dośrodkował do Kimicha, który tylko dołożył nogę. 3:0!

22:02

58' Bayern Monachium - FK Rostów 3:0

Świetna szansa dla Lewandowskiego! Polak z kilku metrów nie trafił do bramki...

22:04

59' FC Barcelona - Celtic Glasgow 4:0

Iniesta i goool!!! Trzecia asysta Neymara!

22:05

60' FC Barcelona - Celtic Glasgow 5:0

Co tam się dzieje! MESSI!!!

22:06

61' Bayern Monachium - FK Rostów 4:0

KIMICH!!! Drugi gol w tym meczu!

22:08

62' Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:2

Zieliński na boisku! Zmienił Hamsika.

22:13

68' Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:2

Sydorcuk ukarany drugą żółtą kartką!

22:21

75' FC Barcelona - Celtic Glasgow 6:0

SUAREZ!!! Przy tej bramce swoja czwartą asystę w meczu zanotował Neymar.

22:23

78' Paris Saint-Germain - Arsenal Londyn 1:1

Sanchez i mamy wyrównanie. Potężny strzał z 16 metrów!

22:24

80' FC Basel - Ludogorec Razgrad 1:1

Mamy wyrównanie! Błąd Stojanova wykorzystał Steffen!

22:25

81' Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:2

Milik zakończył swój występ na dwóch bramkach. Zmienił go Gabbiadini.

22:26

82' Paris Saint-Germain - Arsenal Londyn 1:1

Chwilę po straconej bramce zszedł z boiska Krychowiak. Za niego Pastore.

22:33

89' FC Barcelona - Celtic Glasgow 7:0

Suarez! Niesamowite!

22:36

90' Bayern Monachium - FK Rostów 5:0

BERNAT! Pogrom!

22:38

90+ Benfica Lizbona - Besiktas Stambuł 1:1

GOOOOOL!!!! W ostatnich minutach mamy wyrównanie za sprawą wypożyczonego z Benfiki Taliski!!!!!!!