Szpilka: Ugonoh chyba nie jest jeszcze gotowy na Wacha

Sporty walki

Wach kontra Ugonoh czy Wach kontra Wawrzyk - który pojedynek wydaje się Arturowi Szpilce ciekawszy? Kto byłby faworytem w takich starciach? Czy Izu Ugonoh jest już gotowy na starcie z przeciwnikiem klasy Mariusza Wacha? Co zostało z dawnego Krzysztofa Włodarczyka?

Jeśli nie dojdzie do planowanej walki Mariusza Wacha z Izu Ugonohem, to bardzo możliwe, że "Wiking" zmierzy się z Andrzejem Wawrzykiem. Szpilka wcale nie uważa Wacha za faworyta takiego starcia.

 

Widziałem starsze sparingi Mariusza Wacha z Andrzejem Wawrzykiem i jestem przekonany, że Andrzej wygrywał te pojedynki, chociaż sparing to nie walka. Faworytem byłby Andrzej. Z punktu widzenia kibica walka Mariusza z Izu czy Andrzejem jest bardzo fajna sportowo i przynosi wiele niewiadomych. Pytanie jest takie: co zostało z Wacha oraz czy Izu jest gotowy, żeby wystąpić w takiej walce?

 

Jeśli jednak Ugonoh zdecyduje się na walkę z Wachem na gali Polsat Boxing Night 5 listopada, to czy ma w tej walce szansę na zwycięstwo z doświadczonym Polakiem? Szpilka bardzo ostrożnie podchodzi do jego szans w tym pojedynku.


Moim zdaniem Izu nie jest do końca gotowy, ale oceniam to tylko na podstawie jego dotychczasowych walk. Jeżeli czujemy się pewni, to w ciemno możemy wziąć zawodnika z trochę wyższej półki, który może pokazać prawdziwe możliwości Izu. Jeszcze takiej walki Izu nie stoczył. Wychodził do ringu, zadawał dwa, trzy ciosy i rywal się przewracał. Ciężko coś wywnioskować.

Szpilka to wielki fan boksu, który uwielbia oglądać wszystkie gale. Na pewno będzie się emocjonował starciami podczas PBN. Które walki wydają mu się najciekawsze?


Karta walk PBN jest naprawdę fajna. Nie chcę mówić o walce Ewy Brodnickiej z Torti, bo nie znam rywalki Polki. Trzymam kciuki za Ewę i myślę, że powinna wygrać. Walka Cieślaka może być ciekawa i szybka. On zawsze wchodzi wściekły do ringu. Walka Sęka może też być ciekawa. Jego rywal Doudou Ngumbu stoczył wyrównany pojedynek z Andrzejem Fonfarą. Kownacki - Siwy to dwa grubaski, idące do przodu. Kownacki może tylko i wyłącznie stracić na tej walce, a Siwy może zyskać. Siwy jeszcze na świecie się nie liczy, a o Kownackim już gdzieś było słychać.

Jest też starcie Krzysztofa Włodarczyka. "Diablo" zmierzy się z Olanrewaju Durodolą w jednej z dwóch walk wieczoru listopadowej gali Polsat Boxing Night.


Włodarczyk - Durodola... pytanie, co zostało z Włodarczyka, co jeszcze potrafi zrobić? Jeśli jeszcze potrafi pokazać połowę tego, co kiedyś, to powinien pokonać Durodolę nawet przed czasem.

 

Cała rozmowa z Arturem Szpilką w załączonym materiale wideo.

mjr, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze