Złoty medalista igrzysk w Rio przegrał z paraolimpijczykami!

Lekkoatletyka
Złoty medalista igrzysk w Rio przegrał z paraolimpijczykami!
fot. PAP

Amerykanin Matthew Centrowitz, który wygrał bieg na 1500 m podczas igrzysk olimpijskich w Rio uzyskał gorszy czas od najlepszych biegaczy w tej konkurencji na igrzyskach paraolimpijskich! Lepszy rezultat od złotego medalisty igrzysk sportowców pełnosprawnych uzyskał nie tylko rekordzista świata Abdellatif Baka z Algierii, ale również trzech kolejnych zawodników.

Finał 1500 m podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro miał niezwykle wolne tempo. Matthew Centrowitz, który niespodziewanie wygrał tę konkurencję triumfował z czasem 3.50.00 s. Amerykanin uzyskał najsłabszy wynik w finale igrzysk olimpijskich od 1932 roku!

 

Wyścig żółwi w Rio! Mistrz olimpijski z 1936 roku by to wygrał?

 

Lepszy rezultat uzyskał John Lovelock z Nowej Zelandii, który w 1936 roku w Berlinie dobiegł do mety z czasem 3:47.8 (co wówczas było rekordem świata). Centrowitz ze swym rezultatem nie zmieściłby się wówczas na podium. Jak się okazuje tak słaby rezultat nie dałby mu również medalu na tym dystansie podczas rozgrywanych w Rio igrzysk paraolimpijskich, w kategorii niepełnosprawności T12/13 (osoby niewidome i niedowidzące).

 

 

Zwycięzca wyścigu paraolimpijczyków - Algierczyk Abdellatif Baka uzyskał czas 3.48.29, drugi na mecie - Tamiru Demisse z Etiopii przebiegł ten dystans w 3:48.59, a brązowy medalista - Kenijczyk Henry Kirwa w 3:49.59. Lepszy rezultat od mistrza olimpijskiego - 3:49.84 - uzyskał również czwarty na mecie Algierczyk Fouad Baka (brat zwycięzcy). Piąty na mecie był Polak Łukasz Wietecki.

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze