Anita Włodarczyk: Ja i Lewandowski jesteśmy wzorami dla młodych sportowców

Inne
Anita Włodarczyk: Ja i Lewandowski jesteśmy wzorami dla młodych sportowców
Fot. PAP
Anita Włodarczyk: Ja i Lewandowski jesteśmy wzorami dla młodych sportowców

- Każda gala i każde wyróżnienie cieszą. Naprawdę cieszę się, że po raz dziesiąty ten czempion trafił w moje ręce. W ostatnim czasie stałam się kolekcjonerką różnych nagród. Tym czempionem piszę historię - powiedziała po Gali Mistrzów Sportu Anita Włodarczyk.

Trzykrotna mistrzyni olimpijska odebrała nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2021. Włodarczyk zdradziła, że w domu ma specjalny pokój, w którym znajdują się zdobyte przez nią puchary i medale. 

 

- Mam pokój, w którym trzymam wszystkie moje trofea. Brakuje już miejsca i myślę o zmianie mieszkania. Jak projektowałam mieszkanie, to nie sądziłam, że to się tak potoczy i będzie tyle tego przybywało - opowiadała. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Cudowny gest Dawida Tomali! "Oddaję medal na licytację i otwieram fundację"

 

Młociarka zapowiedziała również, że zamierza kontynuować karierę. Reprezentantka Polski już myśli o zbliżających się igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w Paryżu. 

- Dwa lata dla sportowca to "chwila moment". Będę przygotowywała się do igrzysk w Paryżu. Oby tylko zdrowie dopisało - zaznaczyła. 

 

Ponadto Włodarczyk podkreśliła, że ma ambicje i chęci by dalej trenować oraz startować. 

 

- Mam 36 lat. Ja i Robert Lewandowski jesteśmy wzorami dla młodych sportowców. Gdyby mnie ktoś zapytał u progu mojej kariery, że będę rzucała w wieku 36 lat, to w życiu bym o tym pomyślała. Cieszę się, że przełamujemy pewne stereotypy - dodała. 

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie