Liga Europy: Inter na kolanach przed Hapoelem Meliksona!

Do prawdziwej sensacji doszło w czwartek w Lidze Europy, gdzie izraelski Hapoel Beer Szewa pokonał w Mediolanie wielki Inter 2:0. Małą cegiełkę do tego nieprawdopodobnego zwycięstwa dołożył Maor Melikson - były piłkarz Wisły Kraków rozegrał sporo ponad 20 minut. W meczu FK Krasnodar z Red Bullem Salzburg asystą popisał się z kolei Artur Jędrzejczyk.

W drugiej serii czwartkowych spotkań Ligi Europy mogliśmy podziwiać tylko jednego Polaka. Był nim Artur Jędrzejczyk, który wyszedł w pierwszym składzie FK Krasnodar na mecz z Red Bullem Salzburg. Były zawodnik Legii Warszawa wywiązywał się ze swoich obowiązków znakomicie - w 37. minucie dołożył nawet asystę. Jędrzejczyk wyrzucił piłkę z autu przed same pole karne, a Brazylijczyk Joazinho doskonale wiedział co z nią zrobić. Prowadzenie z pierwszej połowy utrzymało się już do końca meczu.

Sensacją zapachniało z kolei w Mediolanie, gdzie Inter od 54. minuty przegrywał z izraelskim Hapoelem Beer Szewa 0:1. Po wspaniałej asyście Lucio Maranhao, piłkę do włoskiej siatki wpakował Miguel Victor. Gol dodał gościom skrzydeł i w rezultacie to oni przeważali już do końca meczu. W 69. minucie, czyli dwie minuty po wejściu na plac Maora Meliksona, na 2:0 podwyższył jego imiennik Buzaglo. Sensacja stała się faktem, a mogło być jeszcze lepiej - po koniec jeden z zawodników Hapoelu trafił w poprzeczkę.

Ciekawie było też w hiszpańskim Villarrealu, gdzie miejscowi przegrywali z FC Zurich od drugiej minuty 0:1, a gola strzelił im znany z Euro 2016 Albańczyk Armando Sadiku. Gospodarze szybko jednak wzięli się do roboty i do przerwy prowadzili już 2:1. Nieoceniona była tu rola duetu Jonathan dos Santos-Alexandre Pato. Pierwszy asystował drugiemu przy golu numer jeden, drugi mu się zrewanżował przy golu numer dwa. To wystarczyło. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

SC Braga - KAA Gent 1:1
Bramki: Pinto 24 - Milicević 6

Inter Mediolan - Hapoel Beer Szewa 0:2
Bramki: Miguel Victor 54, Maor Buzaglo 69

Konyaspor - Szachtar Donieck 0:1
Bramka: Ferreyra 76

Nicea - Schalke 04 0:1
Bramka: Rahman 75