Puchar Davisa: Majchrzak ze Struffem na otwarcie barażu w Berlinie

Tenis
Puchar Davisa: Majchrzak ze Struffem na otwarcie barażu w Berlinie
fot. pap

Kamil Majchrzak zmierzy się z Janem-Lennardem Struffem w pojedynku otwarcia meczu tenisowego Pucharu Davisa między Niemcami a Polską. Stawką barażu w Berlinie będzie utrzymanie w Grupie Światowej tych rozgrywek.

W drugim piątkowym spotkaniu Hubert Hurkacz spotka się z Florianem Mayerem.

 

W sobotnim deblu Łukasz Kubot i Marcin Matkowski powalczą z Danielem Brandsem i Danielem Masurem, w niedzielę naprzeciw Majchrzaka stanie Mayer, a Hurkacz zagra ze Struffem.

 

Początek gier na otwartych kortach ziemnych klubu Rot-Weiss w piątek i niedzielę o godz. 11, a debel rozpocznie się w sobotę o godz. 13.

 

Polscy wystąpią bez najbardziej doświadczonych Jerzego Janowicza i Michała Przysiężnego. Z kolei w ekipie niemieckiej brakuje Philippa Kohlschreibera, Alexandra Zvereva i Dustina Browna.

 

Zespoły Niemiec i Polski zmierzyły się w tych rozgrywkach dotychczas trzykrotnie, zawsze w Warszawie. Pierwsza z drużyn wygrała dwa razy, ale w ostatniej konfrontacji - w 1977 roku - ze zwycięstwa cieszyli się biało-czerwoni.

 

Polacy zajmują 48. pozycję w rankingu uwzględniającym uczestników tych rozgrywek, a ich najbliżsi rywale są o 33 pozycje wyżej. Biało-czerwoni pogorszyli znacząco swoje notowania - spadli o 21 lokat - w efekcie kary za zbyt szybką nawierzchnię w marcowym spotkaniu 1. rundy elity z Argentyną, który gospodarze przegrali 2:3. Niemcy w tej fazie zmagań ulegli wiosną Czechom w takim samym stosunku.

Plan gier meczu Niemcy - Polska: 
 
 piątek, godz. 11
 
 Jan-Lennard Struff - Kamil Majchrzak 
 Florian Mayer - Hubert Hurkacz
 
 sobota, godz. 13
 Daniel Brands, Daniel Masur - Łukasz Kubot, Marcin Matkowski
 
 niedziela, godz. 11
 Mayer - Majchrzak
 Struff - Hurkacz
 
kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze