Srebrny medal Rafała Wilka w kolarstwie

Po zwycięstwie w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie ręcznym (handbike) Rafał Wilk wywalczył w Rio de Janeiro drugi medal, tym razem srebrny, w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 60 km. Wyprzedził go o trzy sekundy Niemiec Vico Merklein, który uzyskał czas 1:28.48.

Cztery lata temu w Londynie zawodnik Stali Rzeszów zdobył dwa złote krążki paraolimpijskie. Wilk w przeszłości był żużlowcem. Miał wypadek podczas meczu ligowego 10 lat temu, w wyniku którego stracił władzę w nogach. Później próbował sił w narciarstwie zjazdowym na nartach jednośladowych (mono ski) oraz kolarstwie na rowerze z napędem ręcznym.

Dziesiąte miejsce w czwartkowym wyścigu zajął Arkadiusz Skrzypiński (Klub Sportowy Inwalidów Start Szczecin), tracąc do zwycięzcy ponad sześć minut. Polscy sportowcy zdobyli dotychczas w Rio de Janeiro 28 medali: sześć złotych, 14 srebrnych oraz osiem brązowych i zajmują 13. miejsce w klasyfikacji krajów. Na pierwszym są Chiny – 172 (75-58-39).