Termalica nadal w formie! Ruch pokonany

Na inaugurację 9. kolejki Lotto Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Ruch Chorzów 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Vladislavs Gutkovskis. Ruch nie dość, że był pozbawiony wsparcia własnych kibiców, to mecz kończył w "dziesiątkę”.

Mecz odbył się bez udziału publiczności. Był to efekt kary za zachowanie kibiców Ruchu podczas spotkania z Legią Warszawa w meczu siódmej kolejki Lotto Ekstraklasy.

Mimo braku presji ze strony kibiców, kolejny błąd w tym sezonie popełnił bramkarz gospodarzy Kamil Lech, który tym razem nie przeciął toru lotu piłki po dośrodkowaniu Vlastimira Jovanovicia. W kapitalnej sytuacji nie pomylił się Gutkovskis i od 23. minuty Termalica prowadziła 1:0. Jeszcze przed przerwą szansę na wyrównanie miał Maciej Kowalczyk. Stoper trafił jednak w słupek. Mógł zostać bohaterem, a chwilę później… otrzymał czerwoną kartkę za faul na Gutkovskisie. Gospodarze od 41. minuty musieli grać w "dziesiątkę”.

Ruch w drugą część spotkania wszedł mocnym akcentem, ale piłka po strzale Visnakovsa minimalnie minęła słupek. W kolejnych minutach z obu stron brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Kwadrans przed końcem Termalica mogła przypieczętować swoje zwycięstwo. Wojciech Kędziora w sytuacji sam na sam nie trafił jednak w bramkę. W 90. minucie Ruch powinien wyrównać. Miłosz Przybecki potężnie uderzył, a piłka przeleciała tuz nad poprzeczką...

Drużyna Czesława Michniewicza po zdobyciu trzech punktów przynajmniej do zakończenia meczu Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok będzie liderem Lotto Ekstraklasy. Ruch poniósł czwartą ligową porażkę w tym sezonie i balansuje na granicy grupy mistrzowskiej i spadkowej.

Ruch Chorzów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Vladislavs Gutkovskis (23-głową).

Żółte kartki - Ruch Chorzów: Martin Konczkowski, Patryk Lipski, Piotr Ćwielong. Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Bartłomiej Babiarz, Sitya Guilherme, Patryk Fryc, Wojciech Kędziora. Czerwona kartka - Ruch Chorzów: Marcin Kowalczyk (42-faul).

Ruch Chorzów: Kamil Lech - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Marcin Kowalczyk, Michał Koj - Kamil Mazek (76. Miłosz Przybecki), Łukasz Surma (19. Bartosz Nowak), Patryk Lipski, Maciej Urbańczyk, Piotr Ćwielong - Eduards Visnakovs (62. Jakub Arak).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Sitya Guilherme - Roman Gergel, Mateusz Kupczak, Bartłomiej Babiarz, Vlastimir Jovanovic, Jakub Wróbel (67. Samuel Stefanik) - Vladislavs Gutkovskis (75. Wojciech Kędziora).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).