Bundesliga: Piękny gol Lewandowskiego, kolejna "szóstka" Borussii

Niespodziewanie dużo problemów miał Bayern Monachium w derbach Bawarii ze skazywanym na pożarcie FC Ingolstadt. Wynik po kapitalnym wykończeniu otworzył Robert Lewandowski, zaś zespół Carlo Ancelottiego miał dużo szczęścia i ostatecznie wygrał 3:1. Po raz pierwszy opaskę kapitańską w barwach VfL Wolfsburg założył Jakub Błaszczykowski, a kolejny okazały pogrom dopisał sobie grupowy rywal Legii, Borussia Dortmund.

Robert Lewandowski ucieka w klasyfikacji strzelców! Polak zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie Bundesligi otwierając wynik derbów Bawarii między Bayernem Monachium, a FC Ingolstadt, które miały być popisem strzeleckim zespołu Carlo Ancelottiego. Początek jednak wcale na to nie wskazywał: na prowadzenie po zaledwie ośmiu rozegranych minutach gości wyprowadził Dario Lezcano, jednak Bayern za sprawą Lewandowskiego odpowiedział już cztery minuty później.

Franck Ribery nieco wyrzucił Polaka wyprowadzając go na czystą pozycję, jednak ten nic sobie z tego nie zrobił podcinając piłkę lewą nogą nad bezradnym bramkarzem gości i umieszczając piłkę w siatce z chirurgiczną precyzją. Bayern dominował, jednak Ingolstadt może mówić o sporym pechu: piękne gole Xabiego Alonso i Rafinhy nieco przysłoniły przeciętny występ Bawarczyków. Gdyby przyjezdni zaprezentowali lepszą skuteczność, w Monachium mogło dojść do nie lada niespodzianki.

Dużo łatwiejszą przeprawę miał inny kandydat do mistrzowskiego tytułu: Borussia Dortmund. Niedawny pogromca warszawskiej Legii w Champions League powtórzył pogrom z Warszawy i niczym walec przejechał się po kolejnym rywalu - Darmstadt. Podopieczni Thomasa Tuchela zakończyli okazały tydzień z dwunastoma bramkami w cztery dni! Wynik bardzo szybko otworzył Gonzalo Castro, zaś defensywa gości posypała się dopiero po przerwie: do siatki trafiali Adrian Ramos, Christan Pulisic, Sebastian Rode, Emre Mor i ponownie Castro.

Duży zaszczyt spotkał w sobotę Jakuba Błaszczykowskiego, który przy nieobecności Luiza Gustavo i Diego Benaglio założył opaskę kapitańską VfL Wolfsburg w starciu z Hoffenheim, którego kapitanem był z kolei... inny Polak, Eugen Polanski. Był to dopiero trzeci występ 32-letniego Polaka w barwach Wilków; spotkanie zakończyło się jednak bez bramek.

Imponująco sezon rozpoczął beniaminek Red Bull Leipzig, który wywiózł wysokie zwycięstwo ze stadionu Hamburgera SV. Minimalne zwycięstwo nad faworyzowanym Bayerem Leverkusen zanotował Eintracht Frankfurt.

Bayern Monachium - FC Ingolstadt 3:1

Bramki: Lewandowski 12', Xabi Alonso 50', Rafinha 84' - Lezcano 8'

Borussia Dortmund - Darmstadt 6:0

Bramki: Castro 7', 78' Ramos 48', Pulisic 54', Rode 84', Mor 88'

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 2:1

Bramki: Meier 53', Fabian 79' - Chicharito 60'

Hamburger SV - Red Bull Leipzig 0:4

Bramki: Forsberg k. 66', Werner 72', 77', Selke 90+2'