Nieudany debiut Lewczuka w Girondins Bordeaux

Reprezentant Polski Igor Lewczuk zadebiutował w barwach Girondins Bordeaux. Niestety doświadczony obrońca nie będzie miło wspomniał swojego piewszego meczu w nowej drużynie. W 5. kolejce Ligue 1 "Żyrondyści" ulegli przed własną publicznością Angers 0:1. Były gracz Legii Warszawa rozegrał całe spotkanie.

31-latek nie musiał długo czekać na swoją szansę w ekipie z Bordeaux. Przed tygodniem znalazł się w kadrze meczowej na wyjazdowe spotkanie z Olympique Lyon. Wówczas drużyna pochodzącego z Podlasia zawodnika nieoczekiwanie wygrała 3:1.

Ledwie tydzień później Lewczuk wyszedł w pierwszym składzie, ale Angers sprawiło ogromną niespodziankę i pokrzyżowało szyki gospodarzy. W 38. minucie do siatki Bordeaux trafił Ekambi, który pokonał Carrasso strzałem na raty. Zawodnik Angers otrzymał podanie z lewej strony boiska, którego przeciąć nie zdołał Lewczuk.

Miejscowi kończyli w osłabieniu, gdyż w 85. minucie, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce, boisko musiał opuścić napastnik Diego Rolan.

Girondins Bordeaux zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli ligi francuskiej z dorobkiem dziewięciu punktów.

Girondins Bordeaux - SCO Angers 0:1 (0:1)

Bramka: Ekambi (38')