Paraolimpiada: Kolejny medal! Polska coraz wyżej w klasyfikacji medalowej

Inne
Paraolimpiada: Kolejny medal! Polska coraz wyżej w klasyfikacji medalowej
fot. paraolimpijska.pl

Polscy szermierze na wózkach zdobyli w Rio de Janeiro srebrny medal XV Paraolimpiady. W finale drużynowego turnieju florecistów przegrali z mistrzami poprzednich igrzysk w Londynie - zespołem Chin 27:45. Z 34 medalami jesteśmy na 12. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Biało-czerwoni walczyli w składzie: Dariusz Pender, Michał Nalewajek (obaj Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa) i Jacek Gaworski (Klub Szermierczy Wrocławianie).

 

Sobota jest przedostatnim dniem igrzysk. Szansę na drugie złoto w Brazylii ma Natalia Partyka, która wraz z koleżankami - Karoliną Pęk i Katarzyną Marszal - zagra z Chinkami w drużynowym finale tenisa stołowego.

 

Blisko podium są Monika Gibes i Piotr Cichocki, którzy po 10 wyścigach są na czwartym miejscu w żaglówkach dwuosobowych. Poza tym w finałach wystąpią lekkoatleci: w pchnięciu kulą Janusz Rokicki, skoku w dal Maciej Lepiato, a na 800 m pobiegnie Krzysztof Ciuksza.

 

Polscy sportowcy, którzy w Londynie (2014) wywalczyli 36 medali (14-13-9), zdobyli dotychczas w Rio de Janeiro 34: siedem złotych, 16 srebrnych oraz 11 brązowych i zajmują 12. miejsce w tej klasyfikacji. Na pierwszym są Chiny – 217 (94-74-49).

 

Czołówka klasyfikacji medalowej (stan na sobotę godz. 06:00):

 

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze