Piąte miejsce Błażusiaka w zawodach enduro w kopalni Bełchatów

Moto

Tadeusz Błażusiak (KTM) zajął w niedzielę piąte miejsce w zawodach motocyklowego enduro na torze w kopalni Bełchatów. Najlepszy w trzeciej edycji Red Bull 111 Megawatt był Jonny Walker (KTM). Brytyjczyk triumfował także przed rokiem.

Niedzielne zmagania na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w gminie Kleszczów (Łódzkie) spośród rywalizujących 485 zawodników ukończyło tylko osiemnastu.

Pokonanie trzech okrążeń trasy po piasku, żwirach, węglu i skałach najlepszemu Walkerowi zajęło 2 godziny 47 min i 27 s. Drugie miejsce ze stratą 2,59 s zajął Hiszpan Mario Roman Serrano (KTM), a trzecie Wade Young (Sherco) z RPA – strata 19,89 s.

Najlepszy z Polaków – Błażusiak ukończył zawody ze stratą 6 min 52 s.

"Zamierzałem walczyć o wyższą pozycję niż piąta, ale takie jest ściganie. Jechałem w czołówce, lecz zrobiłem duże błędy na podjazdach, bo wybrałem złe ślady, przez co spadłem z trzeciego miejsca i kosztowało mnie to stratę wielu minut. To były fajne zawody i cieszę się, że polscy miłośnicy motocrossu mogli ścigać się w takim miejscu i na takim torze" - powiedział na mecie sześciokrotny mistrz świata w SuperEnduro.

W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden Polak - Adam Tomiczek, który ukończył finałowe zawody na ósmym miejscu. Dzień wcześniej odbyły się eliminacje, w których wzięło udział ponad 900 zawodników.

Błażusiak rywalizuje obecnie w mistrzostwach Ameryki Północnej w endurocrossie. Po trzech z ośmiu zaplanowanych rund w klasyfikacji generalnej zajmuje siódme miejsce. Kolejna eliminacja odbędzie się 24 września w Scottsdale w Stanach Zjednoczonych.