Eneco Tour: Dennis wygrał jazdę na czas i został liderem

Australijczyk Rohan Dennis z ekipy BMC wygrał w Bredzie drugi etap wyścigu kolarskiego Eneco Tour, jazdę indywidualną na czas, i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Maciej Bodnar (Tinkoff) uzyskał 22. wynik, a Michał Kwiatkowski (Sky) był dopiero 107.

Dennis pokonał liczącą 9,6 km trasę w czasie 10.48, wyprzedzając o pięć sekund Holendra Josa van Emdena (LottoNL) oraz o 14 sekund Niemca Jashę Suetterlina (Movistar).

Bodnar, szósty w tej konkurencji w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, stracił do Australijczyka 23 sekundy, natomiast Kwiatkowski - ponad minutę.

Faworyt gospodarzy Tom Dumoulin (Giant) został sklasyfikowany dopiero na 14. pozycji, a tuż przed nim uplasował się były trzykrotny mistrz świata Niemiec Tony Martin (Etixx-Quick Step) - obaj stracili do zwycięzcy 20 sekund.

W środę kolarze przeniosą się do Belgii, gdzie rozegrany zostanie płaski etap z Blankenberge do Ardooie (186 km).