Puchar Ligi: Faworyci grają dalej!

Piłkarze Manchesteru United, Manchesteru City oraz Tottenhamu wygrali swoje mecze i awansowali do 1/8 finału EFL Cup. Choć wynik na to nie wskazuje, najbardziej męczyli się ci pierwsi.

We wtorek promocję do kolejnej rundy wywalczyły takie drużyny jak Chelsea, Arsenal oraz Liverpool. Największe problemy mieli ci pierwsi, ale nie ma co się dziwić - w końcu walczyli z panującym mistrzem Anglii. Leicester prowadziło 2:0, ale ostatecznie przegrało po dogrywce 2:4. W środę szansę na awans miały inne czołowe zespoły Premier League, które wystawiły w miarę silne jedenastki na spotkania z niżej notowanymi rywalami.

Najtrudniejsze zadanie miał Manchester City, który grał na wyjeździe ze Swansea City bez Łukasza Fabiańskiego. Polak mógł odpocząć, a między słupkami zastąpił go Kristoffer Nordfeldt. Goście wystawili mocną obronę i zrównoważoną ofensywę, co zaowocowało spokojnym zwycięstwem 2:1. Bramki zdobyli Gael Clichy oraz Alex Garcia, a dla pokonanych - Gylfi Sigurdsson.

Więcej eksperymentował Mauricio Pochettino, który na mecz z występującym w League One (trzeci poziom rozgrywkowy) wystąpił eksperymentalną linię obrony z względnie mocnym atakiem. Efekt? 5:0, dwa gole znajdującego się ostatnio w słabszej formie Christiana Eriksena oraz premierowe trafienie Vincenta Janssena, który staje przed wielka szansa, gdyż przez najbliższe dwa miesiące będzie musiał zastąpić kontuzjowanego Harry'ego Kane'a.

Długo męczył się za to Manchester United, który aż do 68. minuty remisował z Northampton (trzeci poziom rozgrywkowy) 1:1. Wtedy gole strzelili Ander Herrera oraz Marcus Rashford, zapewniając faworytom awans do 1/8 finału Pucharu Ligi. 90 minut w barwach Queens Park Rangers rozegrał Paweł Wszołek, lecz nie pomógł drużynie, która uległa Sunderlandowi 1:2.

Wyniki:

Fulham - Bristol City 1:2 (Piazon 14 - Wilbraham 45, Abraham 90)
Northampton - Manchester United 1:3 (Revell 42 [rz.k.] - Carrick 17, Herrera 68, Rashford 74)
Queens Park Rangers - Sunderland 1:2 (Sandro 60 - McNair 70, 80)
Southampton - Crystal Palace 2:0 (Austin 33 [rz.k.], Hesketh 64)
Swansea City - Manchester City 1:2 (Sigurdsson 90+3 - Clichy 49, Garcia 67)
West Ham United  - Accrington 1:0 (Payet 90+7)
Stoke City - Hull City 1:2 (Arnautovic 24 - Mason 45, Henriksen 90+1)
Tottenham - Gillingham 5:0 (Eriksen 31, 48, Janssen 51 [rz.k.]. Onomah 65, Lamela 68)