Siostrzenica prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej zamordowana!

Piłka nożna
Siostrzenica prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej zamordowana!
fot. PAP

Porwana dla okupu siostrzenica prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej Angela Marii Villara została zamordowana. Jej zwłoki znaleziono we wtorek w Meksyku - poinformował minister spraw zagranicznych Hiszpanii Jose Manuel Garcia-Margallo.

"Zapłacono pewną sumę, mniejszą od tej, jakiej żądano. Sądziliśmy, że jest tylko kwestią czasu, gdy powróci ona cała i zdrowa. Niestety, sprawy nie potoczyły się w ten sposób" - oświadczył Garcia-Margallo na antenie radia Onda Cero.

 

Kobieta została uprowadzona 13 września. Jej zwłoki znaleziono w Toluce, około 60 km na południowy zachód od stolicy kraju. Porywacze zmusili ją do pobrania pieniędzy z bankomatu, po czym zażądali od rodziny okupu.

 

66-letni Angel Maria Villar, były piłkarz reprezentacji Hiszpanii i Athletic Bilbao, kieruje narodową federacją od 1988 roku, a od 1998 jest członkiem Komitetu Wykonawczego FIFA.

 

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy we Francji zastępował zawieszonego prezydenta UEFA Michela Platiniego, m.in. wręczał medale piłkarzom Portugalii i reprezentacji gospodarzy po finałowym meczu na Stade de France.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze