UEFA zaprezentowała logo Euro 2020

Piłka nożna
UEFA zaprezentowała logo Euro 2020
fot. PAP/EPA

Europejska Unia Piłki Nożnej (UEFA) zaprezentowała w Londynie logo mistrzostw Starego Kontynentu, które odbędą się w 2020 roku. Stojąca na moście grupa osób obejmująca puchar dla najlepszej drużyny ma symbolizować zjednoczoną społeczność futbolową.

Motto imprezy brzmi: "Futbol dla wszystkich". Mistrzostwa Europy zostaną zorganizowane nie tak jak dotychczas przez jeden czy dwa kraje, lecz w trzynastu. Polska nie znalazła się w gronie goszczących Euro 2020.

 

 

"UEFA korzystając z okazji 60-lecia istnienia zamierza przeprowadzić szczególny turniej, który podziwiać będą sympatycy tej dyscypliny sportu u siebie w domu, w trzynastu krajach" - powiedział nowo wybrany szef piłkarskiej centrali Słoweniec Aleksander Ceferin w swoim pierwszym publicznym wystąpieniu.

 

 

ME 2020 gościć będą: Anglia, Azerbejdżan, Belgia, Dania, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Szkocja, Włochy i Węgry. Półfinały i mecz o złoty medal rozegrany zostanie na londyńskim Wembley. Polska i Ukraina były organizatorami Euro 2012, a kolejne odbyło się w tym roku we Francji.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze