Piszczek znowu z golem! Borussia wykonała plan

Borussia Dortmund w meczu otwierającym 5. kolejkę Bundesligi pokonała 3:1 Freiburg. Drugą bramkę dla wicemistrzów Niemiec zdobył Łukasz Piszczek, który tym samym zaliczył swoje drugie trafienie w tym sezonie ligi niemieckiej. Polski obrońca wpisał się na listę strzelców w 53. minucie i rozegrał całe spotkanie. 90. minut na ławce rezerwowych w drużynie beniaminka spędził inny Polak - Rafał Gikiewicz.

Podopieczni Thomasa Tuchela rozpoczęli piątkową potyczkę zgodnie z planem. Od pierwszych minut to gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, ale długo nie potrafili udokumentować jej golem. Pierre-Emerick Aubameyang i reszta ofensywnych graczy BVB uderzali głową w mur. Jednak niezawodny Gabończyk tuż przed przerwą otworzył wynik meczu. Najlepszy strzelec dortmundczyków zamienił podanie Ousmane Dembélé na gola.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Piłkarze BVB robili wszystko, żeby podwyższyć prowadzenie. I tak sztuka udała się im bardzo szybko. W 53. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Łukasz Piszczek, który silnym uderzeniem do pustej bramki uzyskał swoje drugiego trafienie w tym sezonie.

Po golu na 2:0 Borussia straciła czujność i efektem tego było strata bramki. Po godzinie gry trafienie kontaktowe dla beniaminka zaliczył Maximilian Philipp, który precyzyjnym uderzeniem z ostrego kąta zmusił Romana Burkiego do kapitulacji. Gracze BVB w kolejnych 30. minutach gry dalej robili swoje. Ich dominacja znalazła potwierdzenie w 91. minucie. Wtedy rezerwowy w tym spotkaniu Portugalczyk Raphael Guerreiro ustalił końcowy rezultat.

Borussia Dortmund - SC Freiburg 3:1 (1:0)

Bramki: Aubameyang (45'), Piszczek (53'), Guerreiro (90'+1) - Philipp (60')