Obóz Fury'ego w komunikacie przekazał, że powodem ponownego odwołania rewanżu są kłopoty zdrowotne pięściarza. "Tyson w ostatnich dniach przeszedł badania, a ich wyniki wykluczają jego udział w walce zaplanowanej na 29 października. Potrzebuje czasu na dojście do pełnego zdrowia".

 

Federacje WBA i WBO, których pasy należą do Fury'ego (wcześniej stracił on tytuł IBF za odmowę rywalizacji w obowiązkowej obronie z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem), na razie nie wydały żadnych oświadczeń. Brytyjczykowi może grozić utrata tych trofeów.

 

Team Kliczki oczekuje podjęcia stanowczych działań ze strony WBA i WBO. - Władimir trenuje i chce walczyć, ale jest zakładnikiem Fury'ego. Niech federacje podejmą decyzję w sprawie tytułów - stwierdził menedżer Kliczki Bernd Boente.

 

Fury pokonał Kliczkę jednogłośnie na punkty 28 listopada ubiegłego roku w Duesseldorfie, odbierając mu pasy mistrza świata. Była to pierwsza porażka Ukraińca od ponad 11 lat. Na zawodowych ringach Fury wygrał wszystkie 25 walk, zaś Kliczko ma na koncie 64 zwycięstwa i 4 porażki.