Zmarł jeden z najlepszych polskich trenerów

Sporty walki
Zmarł jeden z najlepszych polskich trenerów
fot.bokser.org

W wieku niespełna 54. lat zmarł Piotr Pożyczka - jeden z najlepszych polskich trenerów w boksie zawodowym. Pod jego skrzydłami najlepsze walki toczyli Paweł Głażewski, Andrzej Sołdra czy też mistrz świata w kick-boxingu Marek Piotrowski.

Pożyczka od ponad trzydziestu lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych, lecz mimo napiętego grafiku zawsze znajdował czas, by usiąść w studiu Polsatu Sport podczas jakiejkolwiek gali, by podzielić się swoimi przemyśleniami. W przeszłości pracował w Kronk Detroit, gdzie umiejętności szlifowali choćby Władimir Kliczko czy Lennox Lewis.

 

Pożyczka był też blisko Emanuela Stewarda - legendarnego trenera, który prowadził największe gwiazdy światowego boksu. Kliczkę doprowadził przecież do mistrzostwo świata WBA, WBO oraz IBF. Miał też swoje akcenty w Polsce. To pod jego skrzydłami najlepsze walki toczyli tacy pięściarze jak Paweł Głażewski, Andrzej Sołdra. Mimo to najsławniejszym i odnoszącym największe sukcesy podopiecznym był mistrz świata w kick-boxingu - Marek Piotrowski.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie